Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Mër
33 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

Jemin Gjana

Drejtoi zgjedhjet në PD pas humbjeve në 2017 dhe 2021, Basha “shpërblen” Jemin Gjanën me një vend në Kryesi

Jemin Gjana, i cili ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike që nga viti 2017, duke drejtuar zgjedhjet pas dy...

Zgjedhjet e Këshillit Kombëtar të PD, Jemin Gjana: Kanë votuar 69.8% e delegatëve, rezultatet përfundimtare do të dalin nesër në mëngjes

Partia Demokratike ka mbajtur ditën e sotme Kuvendin Kombëtar, ndërkohë që është votuar edhe për anëtarët e rinj që do të zgjidhen në Këshillin...

Mori 6000 vota, Agron Shehaj reagon për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve për kryetar partie

Kandidati për kryetar partie i PD-së, Agron Shehaj ka reaguar pak pas vendimit zyrtar nga Jemin Gjana, i cili shpalli fitues të zgjedhjeve brenda...

Lulzim Basha RIZGJIDHET kryetar i Partisë Demokratike, anëtarësia e voton me mbi 32 mijë vota

Lulzim Basha duket se do të jetë kryetari i ri i Partisë Demokratike, për një mandat tjetër 4 vjeçar në krye të selisë blu,...

Zgjedhjet në PD, Jemin Gjana tregon kur del rezultati: Procesi ka qenë i shkëlqyer, nuk ka patur asnjë anëtar që ka votuar më shumë...

Në Partinë Demokratike po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e ri, ku përballë kryedemokratit Basha garojnë Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.Kryetari i Komisionit...

Edvin Kulluri nuk gjen emrin në listën e votuesve: Lulzim Basha, Gazment Bardhi dhe Jemin Gjana janë komunistët që duhet të zhduken nga PD

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Edvin Kulluri, nuk e ka gjetur emrin e tij ditën e sotme në listën e votuesve të...

“Basha po bën maskaradë zgjedhore”, Gjana i përgjigjet Nishanit: Mos e ka ngatarruar me 25 prillin

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana nga qendra e votimit në Tiranë, është shprehur se deri më tani kanë votuar 23.536 demokratë...

“17% e demokratëve kanë votuar”, Gjana bën bilancin dhe flet për akuzat e Shehajt: Nuk është përjashtuar asnjë vëzhgues…

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana nga qendra e votimit në Tiranë, është shprehur se deri më tani kanë votuar 17.2%e demokratëve. Ai...

Jemin Gjana parajmëron kandidatët për kreun e PD: Nëse sillni emra që s’janë anëtarë në parti, nuk do të lejohen në komisione

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana u bëri thirrje rivalëve të Lulzim Bashës që të dërgojnë përfaqësuesit e tyre në 76 komisionet...

Zgjedhjet në PD, Gjana: Agron Shehaj dorëzoi listë blof të komisionerëve, është e papranueshme

Kreu i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana ka sjellë zhvillimet më të fundit për ecurinë e zgjedhjeve të 13 qershorit brenda partisë. Gjana...

Lajmet e fundit