Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Jeff Bezos

Jeff Bezos fiton 140 mijë dollarë në MINUTË, për bamirësi dhuroi 500 mijë

Jeff Bezos gjatë ditëve të fundit është “kryqëzuar” nga ndjekësit në rrjet për shkak të shumës “qesharake” që dhuroi për bamirësi. Të gjithë e dini...

Tom Hanks refuzoi fluturimin në hapësirë me Jeff Bezos: Pas ftesës mu kërkua dhe një çek për të paguar

Tom Hanks, një nga aktorët dhe regjisorët më të paguar të kinematografisë botërore, më herët refuzoi ofertën e pronarit të Amazon, Jeff Bezos, për...

Jeff Bezos dëshiron të jetë “i pavdekshëm”, financon kompaninë që hulumton për procesin e plakjes

Themeluesi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, është duke financuar kompaninë bio-teknologjike Altos, që hulumton se si zhvillohet procesi i plakjes së qelizave. Miliarderi amerikan, një...

Jeff Bezos financon për ilaçin që do të ndihmojë njerëzit të jetojnë më gjatë

Miliarderët Jeff Bezos dhe Yuri Milner po financojnë një kompani bioteknologjike me qëllim të zbulimit të një mënyrë për të ndryshuar plakjen te njerëzit. Altos...

Jahti luksoz në Sarandë, gazetari: Mbushet me naftë 50 lekë/litri, shkarkon jashtëqitjet dhe ikën! Ka qenë 4-5 herë

"Flying fox", është superjahti që erdhi sot në Sarandë dhe u bë lajm në të gjithë mediat shqiptare. Fillimisht u tha se ai i...

Autoriteti i Aviacionit në SHBA ndryshon rregullat, Jeff Bezos nuk është astronaut

Ndonëse fluturoi në kufi të hapësirës, miliarderi amerikan nuk e ka fituar dot titullin e astronautit. Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA ka vendosur të...

Miliarderi që shkoi në hapësirë falenderon kilentët dhe punëtorët: Ju më paguat fluturimin!

Jeff Bezos dje realizoi fluturimin e parë të kompanisë së tij “Blu Origin” drejt hapësirës. Bezos u nis drejt hapësirës bashkë me vëllain e tij...

“Turizmi hapsinor”, cilat janë kushtet dhe pagesa për të realizuar një fluturim

Pëlqyesit e adrenalinës shumë shpejt do të mund të përballen me emocione të forta, teksa turizmi hapësinor nis të jetësohet. Gjithçka ju duhet është durim....

Jeff Bezos realizon me sukses fluturimin në hapësirë, kthehet shëndoshë në Tokë

Miliarderi amerikan Jeff Bezos ka realizuar me sukses fluturimin e parë me njerëz përmes kompanisë së tij private Blue Origin drejt hapësirës. Së bashku me...

Njeriu më i pasur pritet të fluturojë nga çasti në çast drejt hapësirës, ndiqni pamjet LIVE

Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë do të fluturojë për pak minuta drejt hapësirës, me anijen e kompanisë së tij private Blue...

Lajmet e fundit