Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

japoni

Kërcënimi nga Kina nxit Japoninë të rrisë shpenzimet ushtarake

Japonia po shënon përvjetorin e sulmeve bërthamore në Hiroshima dhe Nagasaki që vranë më shumë se 200 mijë njerëz dhe i dhanë fund Luftës...

Shpërthen vullkani më aktiv i Japonisë, autoritetet japin alarmin

Autoritetet në Japoni kanë rritur shkallën e alarmit në nivelin 5, pas shpërthimit të një vullkani në ishullin Kyushu, në perëndim të vendit. Vullkani Sakurajima...

U vra gjatë takimit elektoral, Japonia përcjell për në banesën e fundit ish-kryeministrin Shinzo Abe

Japonia do të përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit, ish-kryeministrin Shinzo Abe. Sipas mediava të huaja mësohet se funerali privat, i...

Partia e Shinzo Abe triumfon në zgjedhjet parlamentare, do i japë fund Kushtetutës Paqësore

Partia Konservatore e ish-kryeministrit të vrarë Shinzo Abe ka fituar zgjedhjet në Japoni me rezultat historik. Partia Liberal Demokratike gjatë fushatës zgjedhore ofroi një platformë...

Kush është Tetsuya Yamagami? Personi që qëlloi ish-kryeministrin e Japonisë, tregon në polici arsyen

Policia ka nisur një hetim për vrasjen e ish-kryeministrit japonez Shinzo Abe – por pak dihet për të dyshuarin që u arrestua në skenën...

Vrasja e ish-kryeministrit Shinzo Abe: Ngjarja që mund të ndryshojë Japoninë përgjithmonë

Shinzo Abe mund të mos ishte më kryeministër i Japonisë, por ai ishte ende një figurë e madhe në jetën publike japoneze dhe ndoshta...

Vrasja e ish-kryeministrit japonez, presidenti Meta: Do të mbahet mend si një mik i çmuar i Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe. Meta thotë se është i tronditur nga lajmi i ndarjes nga...

Vdes ish-kryeministri i Japonisë Shinzo Abe, iu bë atentat gjatë fushatës elektorale

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe ka ndërruar jetë në spital pasi një atentati me armë zjarri ditën e sotme në qytetin e Nara-s. 67-vjeçari ishte...

Pamje të rënda: Ky është momenti kur autori qëllon në podium ish-kryeministrin japonez (Video)

Dalin pamjet e momentit kur një person qëllon me armë zjarri ish-kryeministrin japonez Shinzo Abe. Abe ishte duke folur në podiumin e një eventi elektoral...

Qëllohet me armë gjatë fushatës ish-kryeministri japonez Shinzo Abe, pëson arrest kardiopolmunar

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe është qëlluar me armë zjarri gjatë një fjalimi fushate në Nara të Japonisë. Abe u dërgua me urgjencë në spital,...

Lajmet e fundit