Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

james baker

100 vjetori i marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, Sali Berisha publikon foton me ish-sekretarin Baker

 Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar paraditen e kësaj të enjteje një foto me ish-sekretarin amerikan të shtetit James Baker, i cili vizitoi Shqipërinë në...

“Kur isha para 300 mijë shqiptarëve, u mallëngjeva!” Ambasada e SHBA publikon videon e James Baker: Isha dëshmitar si Shqipëria festoi lirinë

Ambasada e SHBA-së në vendin tonë, ka publikuar mesazhin e ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit, James Baker, i cili ishte zyrtari i parë i nivelit...

Mesazhi i ambasadores Kim: Lereni SHBA dhe Shqipërinë të jenë gjithmonë pranë njëra-tjetrës

Ky vit shënon 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes SHBA dhe Shqipërisë. Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka ndarë një episod...

Ambasada “i bëri dalje” për vizitën e Sekretarit amerikan, Berisha publikon vet FOTO dhe fjalën e James Baker: Çfarë deklaroi zyrtari i SHBA nga...

Ambasada e SHBA kujtoi dje 30 vjetorin e vizitës së Sekretarit James Baker në Tiranë, i cili u bë zyrtari i parë që erdhi...

Lajmet e fundit