Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

izraeli

Izraeli “dorëlëshuar”, 25 predha brenda natës në drejtim të Palestinës

Gjendja mes Izraelit dhe Palestinës është irrituar përsëri shumë keq pas përplasjeve në Rripin e Gazës me protestuesit palestinez, ndërkohë që ushtria izraelite është...

“Kam marrë shumë mesazhe kërcënuese”, fituesja e Eurovizion flet për Shqipërinë dhe Ballkanin

Këngëtarja nga Izraeli Neta Barzilai, e cila fitoi Eurovizionin e vitit 2018 të zhvilluar në Portugali, ka folur për herë të parë në lidhje...

Përplasje të dhunshme në rripin e Gazës, palestinezët protestë në Tiranë

Përplasjet prej ditës së djeshme mes palestinezëve dhe ushtrisë izraelite në rripin e Gazës ku deri më tani raportohen rreth 58 viktima, ka bërë...

Incidenti tjetër në Eurovizion, këngëtarja fituese rrëzohet nga shkallët (VIDEO)

Izraeli rrëmbeu vendin e parë të Eurovizionit këtë vit. Këngëtarja Neta Barzilai arriti të sigurojë 529 pikë. Por pasi këngëtarja...

Zhvillim i papritur nga Eurovizioni, nis fushata kundër këtij shteti

Një fushatë e madhe kundër Izraelit që ishte pretendent për të fituar Eurovizionin ka nisur në rrjetet sociale, ndoshta kjo ëhstë dhe arsyeja që...

Luftë e re në horizont, Irani GODITJE seri me RAKETA ndaj Izraelit (VIDEO)

Një seri sulmesh me raketa janë regjistruar ndaj mbrëmjes së djeshme në kufirin sirian, ku Irani ka goditur për herë të parë Izraelin. ...

Nxiti trazirat mes Palestinës dhe Izraelit, dalin faktet tronditëse: I riu u përdor si ‘objekt praktike’

Trazirat mes Palestinës dhe Izraelit po degradojnë çdo ditë e më shumë, ndërsa objekt i këtij debati të rihapur mes dy vendeve fqinje është...

Agravohet protesta në kufirin mes Palestinës dhe Izraelit, vritet punonjësi i medias së njohur

Situata e krijuar nga protestat e dhunshme në kufirin palestino-izraelit nuk duket fare mirë, aq sa ditën e sotme ka gjetur vdekjen edhe një...

Rikthehet lufta në Gaza? Ushtria Izraelite sulmon turmën, 5 të vdekur dhe qindra të plagosur

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në protestën e dhunshme që po zhvillohet prej ditësh në qytetin palestinez Gaza, kundër Izraelit. ...

Rikthehet lufta e frikshme Izrael-Palestinë, ushtria hap zjarr me tanke ndaj turmës (VIDEO)

Duket se konflikti mes Izraelit dhe Palestinës nuk do të mbyllet kurrë, e kësaj here këtë e kanë vërtetuar edhe marshimet e dhunshme popullore...

Lajmet e fundit