Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

izraeli

Sulmet nga Irani, Izraeli i ofron Shqipërisë ndihmë në mbrojtjen kibernetike

Izraeli i ka ofruar ndihmë në mbrojtjen kibernetike Shqipërisë, pas dy sulmeve të njëpasnjëshme të sponsorizuara nga qeveria e Iranit. Zëvendësministri i Jashtëm Idan Roll...

Luftimet në Gaza, rritet numri i të vdekurve, Izraeli vret militantin e dytë të grupit Xhihadi Islamik Palestinez

Tensionet mes Izraelit dhe Palestinës vijojnë. Mësohet se ushtria izraelite ka vrarë një tjetër militant të lartë nga grupi i Xhihadit Islamik Palestinez, ndërkohë...

“Zoti është i madh”, izraelitët nuk ndalen, sulmojnë sërish grupin militant të Xhihadit Islamik, momenti kur raketat “fluturojnë”mbi njerëzit

Situata mes Izraelit dhe grupit militant të Xhihad Islamik është përshkallëzuar. Më herët Izraeli bëri me dije se kishin sulmuar disa objekte të grupit...

Kuqezinjtë humbën me Izraelin, Broja: Pjesën e parë luajtëm mirë, në të dytën u tërhoqëm dhe pësuam dy gola

Sulmuesi i Kombëtares Armando Broja, arriti të shënojë gol në takimin kundër Izraelit, por Kombëtarja jonë u mposht me shifrat 1-2. Pas sfidës në...

Lavrov provokon Izraelin: Edhe Hitleri kishte gjak hebre

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov deklaroi dje për një television italian se diktatori nazist Adolf Hitler kishte gjak hebre. Ai përsëriti pretendimin e...

Rusia sulmon Moldavinë? Izraeli u bën thirrje urgjente qytetarëve: Largohuni sa më shpejt nga rajoni i Transistrisë

Izraeli u ka bërë thirrje qytetarëve të tij që të largohen menjëherë nga rajoni i Transistrisë në Moldavi. Nuk dihet nëse inteligjenca izraelite ka...

Frika e pushtimit rus, Izraeli evakuon familjarët e stafit të ambasadës në Kiev

Izraeli njoftoi të premten se ka nisur evakuimin e familjarëve të stafit të ambasadës në Kiev. Evakuimi tha se po bëhet për shkak të “përkeqësimit...

Izraeli fillon provat klinike për dozën e katërt të vaksinës kundër Covid-19

Izraeli filloi të hënën provat klinike për dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit, që besohet të jetë studimi i parë i këtij lloji....

Ky shtet vendos masa të reja: Pasaporta e vaksinimit edhe për fëmijët nga 3 vjeç e sipër

Duke marrë parasysh përhapjen e variantit të ri të Covid-19, “Deltës”, qeveria e Izraelit një ditë më parë ka miratuar masat e reja për...

SHBA përshendet armëpushimin mes Izraelit dhe Hamasit, Biden: Meritoni të jetoni të sigurt

Presidenti Joe Biden përshëndet armëpushimin që pritet t’i jap fund luftimeve midis Izraelit dhe Hamasit, duke thënë se ai sheh një "mundësi të mirëfilltë"...

Lajmet e fundit