Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

izrael

Filloi përsëri, Izraeli nuk ndalet, lëshon raketat në Gaza

Ushtria izraelitë gjatë orëve të para të mëngjesit së ditës së sotme ka lëshuar përsëri raketat në drejtim të Hamasit në Rripin e Gazës. Kjo...

As një muaj nga amërpushimi, Izraeli sulme ajrore në Gaza, militantët e Hamasit provokuan me “balona zjarri”

Izraeli thotë se ka kryer sulme ajrore kundër qarqeve militante të Hamasit në Gaza, në shenjë hakmarrjeje për balonat me zjarr të nisura nga...

Netanyahu bën thirrje për të bllokuar formimin e qeverisë së re: Koalicioni i të majtëve është i rrezikshëm

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka kritikuar koalicionin e formuar nga partitë opozitare, i cili pritet ta largojë atë pas 12 vitesh në pushtet. Netanyahu...

Zgjidhet Presidenti i 11-të i Izraelit, Isaac Herzog fiton me rezultatin më të thellë në historinë e vendit: Do jem Presidenti i të gjithëve

Isaac Herzog do të jetë Presidenti i 11-të i shtetit të Izraelit, pasi fitoi zgjedhjet e ditës së mërkurë kundër Miriam Peretz, në një...

Lëvizje të paramenduara, ndryshohet kreu i Mossad, ja kush emërohet shefi i ri i inteligjencës izraelite: Do të ndalojë Teheranin të blejë armë bërthamore

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka njoftuar se David Barnea, numri dy i Mossadit, do të emërohet në krye të agjensisë së inteligjencës për pesë...

“New York Times” akuzon Dua Lipën pas mbështetjes ndaj Palestinës, këngëtarja s’i lë gjë mangut gazetës prestigjoze

Si shumë personazhe të famshëm edhe Dua Lipa nuk mund të qëndronte pa reaguar në lidhje me situatën Palestinë-Izrael. Pas sulmeve të vazhdueshme nga izraelitët,...

VIDEO/ “Shkelet” armëpushimi, izraelitët dhe palestinezët përleshen në rrugët e Nju Jorkut

Izraeli dhe Palestina nënshkruan armëpushimin pas më shumë se 9 ditëve luftime, ku humbën jetën mbi 250 persona, mes tyre edhe shumë fëmijë.Por duket...

Ilaçe dhe ushqime, mbërrijnë kamionët e parë me ndihma në Gaza, pas armëpushimt midis Izraelit e Palestinës

Kamionët e parë me ndihma humanitare kanë mbërritur në Gaza, pas armëpushimit midis Izraelit dhe militantëve të palestinës. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Mbrëmë u nënshkrua armëpushimi, por përplasjet s’kanë të ndalur, besimtarët palestinezë provokojnë ushtarët izraelit në xhaminë “Al Aksa” (VIDEO)

Pas armëpushimit që u nënshkrua mbrëmjen e djeshme mes Palestinës dhe Izarelit, sot kanë filluar përplasjet rreth Xhamisë Al-Aksa në Jeruzalem. Një video është...

Hyn në fuqi armëpushimi midis Izraelit dhe Hamasit, palestinezët festojnë dhe falen në rrugë

Në orët e para të mëngjesit së ditës së premte izraelitët dhe palestinezët kanë gjetur më në fund qetësi. Dy vendet arritën të vendosnin...

Lajmet e fundit