Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

izrael

Sulm me armë në një market në Tel Aviv, tre të vdekur dhe disa të plagosur

Dy persona të armatosur dhe të veshur si ultra-ortodoksë kanë hapur zjarr në një market të Tel Avivit në Izrael duke varë tre persona...

Zbulohet se cila është kompania që ndihmon FBI-në të zhbllokojë telefonin iPhone të terroristit

Cellebrite është firma izraelite që dyshohet se po ndihmon FBI-në amerikane për të hyrë në telefonin e një prej terroristëve të masakrës së San...

Armiku i paharruar – strategjia e Izraelit pas sanksioneve kundër Iranit

Qeveria izraelite po kërkon partnerë të rinj aleatë në Gjirin Persik pas heqjes së sanksioneve kundër Iranit. Kërkohet gjetja e një strategjie të re...

Edi Rama viziton varrin e Jezusit: Bazilika e Varrit të Shenjtë e ndërtuar nga perandori ilir

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij kanë vizituar ditën e djeshme varrin e Jezusit, gjatë vizitës në Jeruzalem. Rama është...

Lajmet e fundit