Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

izrael

BE kundërshton vendimin e Trump për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini shprehu në emër të Bashkimit Evropian shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur...

Njohja e Jeruzalemit nga SHBA, vjen reagimi i parë nga Turqia: Dënojmë deklaratën e papërgjegjshme të Trump

Menjëherë pas njohjes zyrtare të Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit ka ardhur edhe reagimi i parë nga Turqia zyrtare që e quan deklaratën e...

Hamas: Rikthehet Intifada nëse SHBA njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

Lëvizja palestineze Hamas, që kontrollon Rripin e Gazës, kërcënoi sot me rikthimin e Intifadës nëse SHBA njeh Jeruzalemin si kryeqendër e Izraelit apo vendos...

SHBA do njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

Presidenti Donald Trump ka njoftuar se SHBA-të do të njohin Jeruzalemin si kryeqytet yë Izraelit, bëjnë me dije mediat amerikane. Trump...

Izrael, arrestohen 35 manifestues ultra-ortodoksë

Policia izraelite njoftoi se kishte arrestuar 35 manifestues në Jerusalem gjatë përplasjeve mes forcave të sigurisë dhe qindra hebrenjve ultra-ortodoksë, të cilët protestonin kundër...

Zhvilloi takime sekrete me izraelitët, Theresa May shkarkon Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar

Kryeministrja britanike Theresa May ka detyruar Sekretaren për Zhvillim Ndërkombëtar Priti Patel të japë dorëheqjen pas një sërë takimesh që ajo kishte zhvilluar me...

Panik në Izrael, bien sirenat e alarmit: Janë lëshuar raketa

Sirenat e alarmit të raketave janë dëgjuar pak më parë në zonën e banuar me izraelitë pranë kufirit me Gazën. Ushtria izraelite...

Një person qëllon me armë drejt njerëzve, 3 të vdekur, 5 të plagosur

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë në Izrael duke lënë 3 të vdekur. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Hadar...

Një i vdekur nga sulmi me armë ndaj ambasadës izraelite në Jordani

Ambasada izraelite në kryeqytetin e Jordanisë, Aman është izoluar nga policia dhe mësohet se ka raportime për të shtëna me armë zjarri. ...

Izraeli mbështet Hungarinë: George Soros është një kërcënim

Ministria e Jashtme izraelite ka lëshuar një deklaratë për media ku denoncon miliarderin George Soros dhe e quan atë “rrezik”, deklaratë që vjen vetëm...

Lajmet e fundit