Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

TAG

izrael

Varianti “Delta” rrit sërish numrin e infektimeve, ky është shteti që do të palikojë dozën e tretë të vaksiëns anti-COVID

Kryeministri izraelit Naftali Bennett ka bërë me dije se Izraeli do të fillojë aplikimin e dozës së tretë të vaksinës anti-COVID për qytetarët mbi...

Vuçiç “gris” marrëveshjen e firmosur në Uashington: Nuk do e zhvendosim ambasadën në Izrael, ata njohën Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se Serbia do të veprojë në përputhje me interesat e saj sa i takon zhvendosjes së ambasadës serbe...

Qeveria rikthen mbajtjen e maskës, rreth gjysma e të vaksinuarëve me Pfizer janë infektuar me variantin Delta

Rreth gjysma e atyre personave të cilët kishin marrë  të dyja dozat e vaksinës Pfizer në Izrael së fundmi janë infektuar nga variant i...

Filloi përsëri, Izraeli nuk ndalet, lëshon raketat në Gaza

Ushtria izraelitë gjatë orëve të para të mëngjesit së ditës së sotme ka lëshuar përsëri raketat në drejtim të Hamasit në Rripin e Gazës. Kjo...

As një muaj nga amërpushimi, Izraeli sulme ajrore në Gaza, militantët e Hamasit provokuan me “balona zjarri”

Izraeli thotë se ka kryer sulme ajrore kundër qarqeve militante të Hamasit në Gaza, në shenjë hakmarrjeje për balonat me zjarr të nisura nga...

Netanyahu bën thirrje për të bllokuar formimin e qeverisë së re: Koalicioni i të majtëve është i rrezikshëm

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka kritikuar koalicionin e formuar nga partitë opozitare, i cili pritet ta largojë atë pas 12 vitesh në pushtet. Netanyahu...

Zgjidhet Presidenti i 11-të i Izraelit, Isaac Herzog fiton me rezultatin më të thellë në historinë e vendit: Do jem Presidenti i të gjithëve

Isaac Herzog do të jetë Presidenti i 11-të i shtetit të Izraelit, pasi fitoi zgjedhjet e ditës së mërkurë kundër Miriam Peretz, në një...

Lëvizje të paramenduara, ndryshohet kreu i Mossad, ja kush emërohet shefi i ri i inteligjencës izraelite: Do të ndalojë Teheranin të blejë armë bërthamore

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka njoftuar se David Barnea, numri dy i Mossadit, do të emërohet në krye të agjensisë së inteligjencës për pesë...

“New York Times” akuzon Dua Lipën pas mbështetjes ndaj Palestinës, këngëtarja s’i lë gjë mangut gazetës prestigjoze

Si shumë personazhe të famshëm edhe Dua Lipa nuk mund të qëndronte pa reaguar në lidhje me situatën Palestinë-Izrael. Pas sulmeve të vazhdueshme nga izraelitët,...

VIDEO/ “Shkelet” armëpushimi, izraelitët dhe palestinezët përleshen në rrugët e Nju Jorkut

Izraeli dhe Palestina nënshkruan armëpushimin pas më shumë se 9 ditëve luftime, ku humbën jetën mbi 250 persona, mes tyre edhe shumë fëmijë.Por duket...

Lajmet e fundit