Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

izolim

Grupi i Shullazit mbetet në izolim, nga regjimi special “41-BISS” del vetëm Gilmando Dani, transferohet në burgun e Rrogozhinës

Anëtari i bandës së Emiljano Shullazit, Gilmando Dani, i cili është dënuar me 12 vite burg për gjobëvënie ka dalë nga regjili special 41-BISS...

Shtyu martesën për shkak të Covid, kryeministrja e Zelandës së Re futet në izolim

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është futur në izolim deri të marten, pasi mendohet se kishte pasur kontakt të ngushtë me një...

Izolohet Alketa Vejsiu, moderatorja rrëfen simptomat pas infektimit me Omicron (FOTO)

Moderatorja Alketa Vejsiu është izoluar, pasi rezulton e infektuar me variantin Omicron. Lajmin e ka bërë me dije ajo vetë përmes disa postimeve në...

Frikë nga variant Omicron, Holanda izolohet deri më 14 janar: Mbyllen baret, palestrat…

Holanda ka filluar një bllokim të rreptë gjatë Krishtlindjeve mes shqetësimeve për variantin e koronavirusit Omicron. Dyqanet jo thelbësore, baret, palestrat, parukierët dhe ambientet e...

Infektimet kanë arritur nivele rekord, Austria izolon miliona qytetarë të pavaksinuar kundër COVID-19

Austria ka vendosur në izolim miliona persona që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër COVID-19. Ky vendim hyn në fuqi të hënën më 15 nëntor si...

Kontroll i befasishëm në burgje, gjendet celular në qelinë e të arrestuarit për grabitjen e miliona eurove në Rinas

Një kontroll i befasishëm i ushtruar nga nga autoritetet e burgut në qelinë e Klement Çalës, ka zbuluar një celular të fshehur në dhomën...

Covid-19 fut në karantinë Gjermaninë, Angela Merkel: Të ashpërsohen masat

Kancelarja Angela Merkel  së fundmi ka thënë se është dakort që Gjermania të karantinohet për një kohë të shkurtër  për të parandaluar Covid-19. Ky vendim...

Italia në “lockdown” për Pashkë, të gjitha rajonet futen në izolim tre ditor për të parandaluar Covid-19

Italia ka hyrë në një izolim të rreptë 3 ditor me qëllim për të parandaluar përhapjen dhe rritjen e rasteve të reja me Covid-19...

Kina izolon qytetin me 10 milionë banorë, ka shpërthyer një valë e dytë infeksioni

Një qytet i madh kinez, është vendosur sërish në karantinë, pasi një valë e dytë infeksioni nga koronavirusi ka shpërthyer atje. ...

‘Lasgushi’ rikthen në Shqipëri qytetarët e izoluar nëpër botë, do të vetëkarantinohen 14 ditë

Disa shqiptarë që ishin të izoluar nëpër botë për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, janë kthyer në Shqipëri. "Lasgushi"...

Lajmet e fundit