Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

Ivica Dacic

Ministri Daçiç: Për Serbinë ekzistojnë tre vija të kuqe në çështjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, tha se “çështja e Kosovës mund të zgjidhet vetëm me kompromis”, dhe se “për Serbinë ekzistojnë tri vija...

“Të luash me zjarrin është ide e keqe”, pas deklaratës së Xhaçkës, reagon Serbia: Po inkurajon Kurtin për provokime të mëtejshme

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka reaguar në lidhje me deklaratën e minsitres Olta Xhaçka, e cila shprehu hapur mbështetjen e Shqipërisë ndaj...

FIFA mes dy “zjarresh”, reagon dhe ministri serb Ivica Daçiç: Çfarë është ofenduese këtu, nuk e kuptoj?!

Flamuri i shpalosur në dhomat e zhveshjes së kombëtares së Serbisë në ndeshjen ndaj Brazilit, ka sjellë një debat të madh politik. Shenjat e...

Kryediplomati serb takon Infantinon për Flamurin: Pavarësisht se është Futboll, ne nuk tërhiqemi nga Kosova (DEKLARATA)

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Dadiç komentoi në rrjetet e tij sociale për flamurin e Serbisë me Kosovën brenda në dhomat e zhveshjes...

Ministri serb paralajmëron Kurtin: Nëse dërgon policë në Veri, mund të ketë konflikt të armatosur!

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç ka paralajëmruar se nëse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të dërgojë Policë në veri të Kosovës, atëherë...

Ivica Daçiç: Me sanksione kundër Rusisë, Serbia do ta dëmtonte veten

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, tha se sikur Serbia t’i vendoste sanksione Rusisë, për shkak të pushtimit të Ukrainës, ajo “nuk do...

Pas vizitës në Athinë, flet kryetari i Kuvendit të Serbisë: Greqia më garantoi se nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç tha se përfaqësues të qeverisë dhe opozitës, si dhe kryepeshkopi në Athinë i kanë thënë se Greqia...

Ivica Daçiç i “alarmuar” pas takimit me Matthew Palmer: Ka presion ndaj Vuçiçit dhe Serbisë për të njohur pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor,...

Ivica Daçiç i “trembet” kryeministrit të Kosovës: Menduam se ‘e keqja jonë’ ishte Ramushi, por në krahasim me Kurtin e Osmanin ai…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ka folur për çështjen e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, për të cilën tha se nuk varet...

Daçiç për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: Kushdo që ka kryer një krim duhet të mbajë përgjegjësi

Kreu i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi me rastin e konfirmimit të aktakuzës kundër Hashim Thaçit, se të gjithë ata që kanë kryer...

Lajmet e fundit