Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

ivi kaso

PD dhe LSI dështojnë për herë të dytë në Kolegjin Zgjedhor: Nuk ka zgjedhje të reja në Vlorë! Kaso: Do t’i shkojmë deri në...

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor rrëzon kërkesat e PD dhe të LSI, për shpalljen të pavlefshme dhe përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Vlorës. Me vendimin...

Kolegji Zgjedhor rrëzoi kërkesën për Gjirokastrën, reagon PD dhe LSI: Vendimi u dha në kohë të shkurtër, nuk u pranuan provat shtesë

Kolegji Zgjedhor rrëzoi ditën e sotme kërkesën e PD-së për të shpalljen e zgjedhjeve të pavlefshme të zgjedhjeve në Gjirokastër. Menjëherë pas këtij vendimi kanë...

Vijon debati në KAS, përfaqësuesi i LSI: Mirë që na vodhët votat, po s’na lini as të flasim

Ka filluar prej disa minutash mbledhja e radhës së KAS, ku në përfundim të rinumërimit të 144 kutive të qarkut të Beratit, rezultoi se...

KAS refuzoi përsëritjen e zgjedhjeve në Gjirokastër, flet Ivo Kaso: Vendim i programuar, nuk ishte surprizë, beteja vazhdon në Kolegjin Zgjedhor

Përfaqësuesi i PD-së, Ivi Kaso ka dhënë një deklaratë për mediat, pasi Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve mori vendimin që të mos rinumëroheshin votat...

KAS rrëzoi kërkesën e PD për informacione shtesë për Vlorën, flet Ivi Kaso: Këto prova janë thelbësore për vërtetimin e masakrës zgjedhore, nuk duan...

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka reaguar pasi KAS rrëzoi kërkesën e PD-së për të marrë informacione shtesë për qarkun...

KAS pranoi një nga kërkesat e PD por jo ripërsëritjen e zgjedhjeve, Kaso: Institucionet shtetërore nuk na kanë dhënë provat, ne tonat i kemi...

Ivi Kaso, përfaqësuesi për Çështjet Ligjore në PD, ka folur për mediat pas seancës së mbajtur sot nga Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve, ku...

Ivi Kaso: PD ka mbledhur të gjitha faktet për manipulimin e zgjedhjeve, të shohim ç’do bëjë SPAK

Sekretari për cështjet ligjore i Partisë Demokratike, Ivi Kaso, i ftuar në emisionin “FrontLine”, ka komentuar zhvillimet e fundit në selinë blu, e cila ka...

Certifikimi i zgjedhjeve, Ivi Kaso: Në 5 ditët në vijim PD fillon betejën ligjore në KQZ, kemi prova të forta për manipulim të votave

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivo Kaso ka deklaruar mbrëmjen e sotme se PD ka prova të forta për manipulimin e zgjedhjeve...

Ivi Kaso i PD: Kemi materiale që do dërgohen në SPAK dhe KQZ, do rinumërohen votat

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Ivi Kaso, thotë se ata kanë materiale për parregullësi në zgjedhje të cilat do t’i dërgojnë në SPAK...

Partia Demokratike nuk dorëzohet, Ivi Kaso: Kemi shumë material për shkeljet ligjore, do kërkojmë edhe ndryshim rezultati ose pavlefshmëri të zgjedhjeve

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se PD ka përgatitur një dosje me shumë material që faktojnë shkeljet ligjore...

Lajmet e fundit