Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

italian

“Zotërinjtë e drogës”, policia shkatërron grupin kriminal në Itali, në pranga disa shqiptarë

Një operacion i madh është zhvilluar herët në mëngjes në Itali. Mediat italiane raportojnë se janë angazhuar 120 forca të policisë, për të bërë...

Tentoi të futet në Shqipëri me dokumente false, arrestohet italiani në Kakavijë, procedohet 60-vjeçari që e ndihmoi në kufi

Një 25-vjeçar Italian me iniciale G. C., është arrestuar nga Policia kufitare në Kakavijë, pasi tentoi të futet në territorin shqiptar me dokumente false. Gjatë...

“Ëndrra” e të gjitha femrave është “gay”? Aktori Italian me foton e fundit bën lëmsh gjithë rrjetin

Mjaftoi një foto nga aktori Italian, Michele Morrone që rrjeti të bëhej lëmsh. Ai ditën e djeshme publikoi një foto krah aktorit Simone Susinna...

Pse kaq shumë vdekje në Itali? Gjithçka që nuk dimë akoma rreth koronavirusit

Aq shumë pikëpyetje, por nuk e njohim ende në thellësi Sars-CoV-2 dhe Covid-19. Ne kurrë nuk kishim dëgjuar për to deri para një viti....

I bëri serenatë poshtë dritares së spitalit, i moshuari italian merr lajmin e hidhur për bashkëshorten e tij (VIDEO)

Video e 81-vjeçarit, Stefano Bozzini duke luajtur me fizarmonikë poshtë dritares së dhomës ku ishte shkruar gruaja e tij, e infektuar me Covid-19 u...

I mbijetoi dhunës seksuale në Kosovë, Vasfije Krasniqi rrëfehet sot në Senatin italian

Aktivistja dhe e mbijetuara e dhunës seksuale në luftën e Kosovës, Vasfije Krasniqi-Goodman, me inicimin e Ambasadores së Kosovës në Romë, Alma Lama, do...

Shpërndanin drogë me doza të vogla në Tiranë, arrestohen 2 persona, procedohet 2 të tjerë, mes tyre një grua dhe një italian

Arrestohen në flagrancë dy shtetas, si dhe procedohen penalisht edhe dy të tjerë, njëri prej të cilëve italian, pasi shpërndanin drogë në Tiranë në...

14 vite arrati, arrestohet mafiozi i dytë më i kërkuar italian, u prangos duke ngrënë makarona

Arrestohet në Itali mafiozi i super kërkuar Marco Di Lauro pas 14 vitesh arrati. Di Lauro, 38 vjeç, u arrestua...

Ish-karabinieri italian gjendet i vdekur në Gjirokastër, bashkëjetonte me një shqiptare

Një shtetas italian është gjetur i vdekur në Gjirokastër. Bëhet fjalë për 74-vjeçarin e identifikuar si Fausto Franko Bistri, me leje...

Rama i çoi emrin e vet Metës për ministër të Jashtëm, ja kush do e takojë sot homologun italian

Teksa ministria e Jashtme është bërë shkak i ngërçit Kryeministri-Presidencë, ministri Bushati vijon me detyrën e tij. Burime nga ky...

Lajmet e fundit