Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

Itali

Mes lotësh dhe dhimbjes, i jepet lamtumira 19 vjeçares shqiptare që vdiq në aksidentin tragjik në Itali

Është përcjellë për në banesën e fundit 19-vjeçarja shqiptare, Eralda Spahillari, e cila humbi jetën në aksident më 4 mars në Itali. Më shumë se...

Prindërit shqiptarë braktisin djalin 17-vjeçar në Itali, ndalohen nga policia

Një çift shqiptarësh janë ndaluar në Itali, pasi tentuan të braktisin djalin e tyre 17-vjeçar në mënyrë që të përfitonte dokumentat e qëndrimit. Familja ishte...

Dy vëllezërit shqiptarë kapen me 16 kilogram kokainë në Itali

Dy vëllezër shqiptarë janë kapur me një sasi të konsiderueshme kokaine të fshehur në një famulli në Seveso të Italisë. Autoritetet italiane bëjnë me dije...

Doza me hashash me vete, i riu shqiptar e pëson sapo zbret nga metro në Itali

Një 26 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia italine, pasi iu gjet një sasi lënde narkotike. Sipas medieve italiane, i riu shqiptar është arrestuar...

Karaoke e kryeministres italiane dhe zëvendësit në 50 vjetorin e Salvinit, video me këngën thyen rrjetin dhe shkakton debat në Itali

Një video karaoke e kryeministres italiane Giorgia Meloni dhe zv.kryeministrit Matteo Salvini për ditëlindjen e 50-të të sekretarit të Legas, po thyen rrjetin në...

Dy vëllezërit kapen me 16 kg kokainë në Itali, e fshihnin në kishë, kur u zbuluan tentuan të ktheheshin me avion në Shqipëri (FOTO)

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët në Itali dhe akuzohen për mbajtjen e një sasie prej 16 kg kokainë, një sasie hashashi dhe...

ALARM! Anija po i fut ujë, 500 emigrantë rrezikojnë të mbyten në Mesdhe, ka shumë gra dhe fëmijë në bord

Një anije peshkimi me 500 emigrantë në bord rrezikon të mbytet në brigjet e Siçilisë, në zonën italiane të Sarit. Siaps mediave vendase mësohet se...

Tërmeti i fortë godet Italinë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë shënuar pasditen e sotme në Itali. Lëkundjet janë ndjerë në disa zona përeth, teksa mësohet se epiqendra ka qenë...

23-vjeçari shqiptar merr urdhër dëbimi në Itali, barrikadohet te shtëpia e ish të dashurës

Duhej të kthehej në Shqipëri, pasi kishte marrë një urdhër dëbimi nga gjykata italiane, por 23-vjeçari shqiptar ka vendosur të bëjë një tentativë të...

Vdiq bashkë me shqiptaren në aksidentin tragjik, 17 vjeçarja italiane ankohej për drejtimin e makinës nga i dashuri: Nëna ime, sa e frikshme! S’do...

Shqiptarja Eralda Spahillari dhe mikesha e saj italiane Barbara Brotto, humbën jetën në një aksident tragjik mbrëmjen e së shtunës në Itali. Mjeti me...

Lajmet e fundit