Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Itali

Tjetër skandal në konsullatën shqiptare në Milano (Video)

Në muajin mars të këtij viti emisioni investigativ “STOP” në Televizionin Klan denoncoi rastin se si konsullata shqiptare në Milano kryente martesa civile kundrejt...

Memushaj largohet përkohësisht nga Kombëtarja, De Biasi jep “ok”

Lojtari më i rëndësishëm i klubit të Serisë B në Itali Peskarës, Ledian Memushaj është larguar për tek skuadra e tij, e cila do...

Stadiumi i Bergamos në Itali, vishet me ngjyrat kuq e zi (Foto)

*Formacioni i Shqipërisë

Tifozët kuq e zi në mbështetje të lojtarëve, atmosferë festive para hotelit në Itali

Me dhjetra tifozë shqiptarë kanë qenë sot para hotelit ku po qëndron Kombëtarja në Bergamo të Italisë. Me flamuj në duar, tifozët kanë kënduar...

Elvis Rroshi me nxitim drejt Italisë, nis procedurat ligjore për të fituar pafajësinë

Elvis Rroshi duket se e ka marrë me nxitim aksionin për të pastruar të shkuarën e tij. Burime të sigurta i pohuan Top Channel...

Kombëtarja përfundon stërvitjen në Austri, do niset drejt Italisë

Sipas programit skuadra kombëtare ka zhvilluar sot dy stërvitjet e fundit në Austri. E para në orën 10 paradite dhe e dyta në orën...

Itali, shiptarët angazhohen në politikë

Qendra e Kulturës Shqiptare organizoi në Torino një takim të bashkësisë sonë me kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, z. Piero Fassino, njëkohësisht kandidat...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Shqipëri 45 vjeçari

Sektori  për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të  Paligjshme  në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë,  në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin, bëri të...

Lajmet e fundit