Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Itali

Humbi jetën në Itali, xhaxhai i bën apel shtetit: Sillni trupin në Shqipëri, gruaja e tij ka humbur dy këmbët

Pëllumb Toro, i afërmi i Erjon Toros i ka bërë apel shtetit që të sjellin në Shqipëri trupin e pajetë. Eroni,...

Konfirmohet një shqiptar i vdekur nga tërmetet në Itali, baba i dy fëmijëve

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën si pasojë e tërmeteve në Itali. Shqiptari Erjon Toro banues në Amatrice, zona e goditur më rëndë, ka...

Meta telegrame ngushëllimi homologëve italianë: Tragjedia na ka tronditur thellë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u ka nisur sot dy telegrame ngushëllimi Kryetares së Dhomës së Deputetëve Laura Boldrini dhe Kryetarit të...

Një shqiptar mes viktimave të tërmetit në Itali

Një shtetas shqiptar raportohet se ka humbur jetën nga tërmeti që goditi Italinë Qëndrore rreth orës 03:30 të mëngjesit të sotëm. Viktima,...

Kryeministri Rama shpreh ngushëllimet për viktimat e tërmetit në Itali

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet e tij për viktimat e tërmetit që goditi Italinë Qëndrore në orët e para të mëngjesit të sotëm....

5 shqiptarë të plagosur nga tërmeti që goditi Italinë

Mes shumë të plagosurve nga tërmeti që goditi Italinë në orët e para të mëngjesit të sotëm, 5 janë shtetas shqiptarë. Njoftimin...

Të paktën 75 të arrestuar në BE në operacione kundër pedofilisë në internet

Rreth 75 persona janë arrestuar në të gjithë Evropën për shpërndarje të materialeve pedofile në internet, sipas deklaratave të  policisë italiane dhe Europolit, agjencia...

Më shumë Europë/ Italia, Franca dhe Gjermania krijojnë “Rojen Bregdetare të BE-së”

Jo më kot konferenca e lidërve të tre shteteve kryesore të Bashkimit Europian, Italisë, Francës dhe Gjermanisë u zhvillua në kuvertën e aeroplan-mbajtëses “Garibaldi”...

Lajmet e fundit