Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

Itali

Turqi -Greqi-Itali – itinerari i ri i refugjatëve drejt Europës

Pas mbylljes së itinerarit ballkanik, kontrabandistët gjejnë rrugë të reja për të sjellë refugjatët në Europë. Sipas gazetës gjermane, "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pritet të...

U21/ Kombëtarja shqiptare miqësore me Italinë në gusht

Kombëtarja shqiptare U-21 në futboll do të zhvillojë një ndeshje miqësore kundër Italisë gjatë muajt gusht. Është vetë trajneri Redi Jupi ai që e...

Vrau 12 vite më parë në Vlorë, ekstradohet sot nga Italia

Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi nga Milano, Itali, drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar Klaidin Bitraj,  42 vjeç, lindur në Vlorë....

Trafikonte kanabis me italianin, 50 vjeçari shqiptar ekstradohet nga Milano

Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana u bë  ekstradimi nga Milano, Itali drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar,  Bardhi Hysa, 50 vjeç , lindur në...

Fara kanabisi në ushqimin e zogjve, arrestohet shqiptari

Policia italiane ka arrestuar një 35-vjeçar shqiptar pasi akuzohej për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, shqiptari kishte fshehur fara mariuhane...

Arrestohet një terrorist iraken në Napoli

Policia italiane ekzekutuar një urdhër arresti ndërkombëtar duke vënë në pranga një qytetar iraken. Ai ishte i njohur për autoritetet belge dhe...

Lihen të lirë tre të shoqëruarit e avionit me drogë

Tre personat e ndaluar nga policia, të dyshuar se kanë lidhje me avionin e drogës që u nis mëngjesin e së djelës drejt Italisë,...

Policia e Shtetit konfirmon, avioni fluturoi mbi Novoselë, do transportonte drogë

Dy interceptor italianë janë ngritur në qiell pasi radarët e vendit fqinj kanë diktuar një avion që po hynte në hapësirën ajrore italiane....

Prostitucion dhe drogë, arrestohen 4 shqiptarë në Itali

Policia itaiane ka zbatuar urdhërarrestin e Gjykatës duke arrestuar 4 shtetas shqiptarë të akuzuar për një sërë veprash të rënda penale, si organizim të...

Lajmet e fundit