Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Itali

Drogë dhe rreth 53 mijë euro në banesë, arrestohet 36-vjeçari shqiptar në Itali

Një operacion është zhvilluar sot në Fermo nga policia italiane, ku ka rënë në pranga një shqiptar. Bëhet me dije se është arrestuar një 36-vjeçar...

Plas sherri mes shqiptarëve në Itali, një person përfundon në spital me vesh të prerë

Një sherr masiv mes shqiptarëve ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në San Bonico, në Piacenza, Itali.  Si pasojë e konfliktit, një burrë, identiteti i...

Iu gjetën 8 kg kokainë dhe 60 mijë euro të fshehura në shtëpi, prangoset shqiptari në Itali

Një 49 vjeçar shqiptar është arrestuar  nga Policia italiane në zonën e Busto Arsizio në Castellanza, pasi është kapur me lëndë narkotike. Ai u kap...

Burgjet e mbipopulluara, Ministria italiane Drejtësisë: Të gjithë të burgosurit shqiptarë dhe rumunë do riatdhesohen

Qeveria italiane pritet të marrë masa drastike për të shmangur kolapsin e burgjeve në vend, për shkak të mbipopullimit. Nënsekretari i Ministrisë italiane të Drejtësisë,...

Aksident i rëndë në Itali, treni përplas për vdekje dy adoleshentët, njëri prej tyre shqiptar (EMRAT)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rajonin e Lombardisë, Itali. Dy të rinj janë përplasur për vdekje nga një tren, teksa kanë tentuar...

Mes lotësh dhe dhimbjes, i jepet lamtumira 19 vjeçares shqiptare që vdiq në aksidentin tragjik në Itali

Është përcjellë për në banesën e fundit 19-vjeçarja shqiptare, Eralda Spahillari, e cila humbi jetën në aksident më 4 mars në Itali. Më shumë se...

Prindërit shqiptarë braktisin djalin 17-vjeçar në Itali, ndalohen nga policia

Një çift shqiptarësh janë ndaluar në Itali, pasi tentuan të braktisin djalin e tyre 17-vjeçar në mënyrë që të përfitonte dokumentat e qëndrimit. Familja ishte...

Dy vëllezërit shqiptarë kapen me 16 kilogram kokainë në Itali

Dy vëllezër shqiptarë janë kapur me një sasi të konsiderueshme kokaine të fshehur në një famulli në Seveso të Italisë. Autoritetet italiane bëjnë me dije...

Doza me hashash me vete, i riu shqiptar e pëson sapo zbret nga metro në Itali

Një 26 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia italine, pasi iu gjet një sasi lënde narkotike. Sipas medieve italiane, i riu shqiptar është arrestuar...

Karaoke e kryeministres italiane dhe zëvendësit në 50 vjetorin e Salvinit, video me këngën thyen rrjetin dhe shkakton debat në Itali

Një video karaoke e kryeministres italiane Giorgia Meloni dhe zv.kryeministrit Matteo Salvini për ditëlindjen e 50-të të sekretarit të Legas, po thyen rrjetin në...

Lajmet e fundit