Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Itali

Sherr mes të rinjve në lokal, shqiptari qëllon me thikë pas shpine një 25 vjeçar në Itali

Një sherr mes një grupi të rinjsh ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Venecia, Itali. Sipas medieve italiane bëhet me dije se një...

Italia nënshkruan marrëveshje miliarda dollarëshe për gazin me Libinë

Kompania shtetërore e energjisë në Itali, ENI, ka nënshkruar një marrëveshje prej 8 miliardë dollarësh me Korporatën Kombëtare të Naftës së Libisë për të...

Aksident tragjik në Itali, përmbyset makina, humbin jetën tre djem dhe dy vajza

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në periferi të Romës. Sipas medieve italiane pesë të rinj kanë humbur jetën, pasi makina me...

9 ton vaj ulliri nga Shqipëria, Policia italiane bllokon autobusët me pasagjerë në Brindizi

Një sasi prej 9 tonësh vaj ulliri është sekuestruar nga Policia italiane vetëm muajin e fundit, pas kontrollit të autobusëve me pasagjerë që ishin...

VIDEO/ PËRGJIMET, ja si bosi shqiptar i drogës i mëson shpërndarësit se si të ndajë heroinën: Avash avash, e merr edhe….

Nga pamjet e publikuara nga Guardia di Finanza, lidhur me megaoperacionin ku u shkatërrua rrjeti i bandës së trafikut të drogës, i drejtuar nga...

“Zbërthehen” çantat e shqiptarëve në aeroport, policia italiane i gjen mish, qumësht, djathë dhe salcë

Si pjesë e kontrolleve të pasagjerëve që vijnë nga vendet të cilat ende nuk janë pjesë e Bashkimit Europian, agjentët doganorë në aeroportin e...

Çmontimi i bandës shqiptaro-italiane që trafikonin drogë, zv.ministres i doli emri në përgjime, foli me motrën e një trafikanti

Autoritetet italiane në bashkëpunim me ato shqiptare, në bashkëpunim me EUROJUST arritën të shkatërrojnë rrjetin e bandës së trafikut të drogës, të drejtuar nga...

Mega-operacion në Itali dhe Shqipëri, arrestohen 43 persona që trafikonin drogë, sekuestrohen 4 milionë euro

Një mega-operacion është zhvilluar mes autoriteteve italiane dhe SPAK në Shqipëri, ku janë arrestuar disa persona që merreshin me trafikim droge. Mediat italiane bëjnë me...

“E mbaj burgun”, zbulimi i ‘shtëpisë së barit’ në Shijak, Fredi Krasniqi “kyç gojën”, i vëllai rezulton në ITALI

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e Shijakut, ku Policia zbuloi gjatë ditës së djeshme një vilë 4-katëshe ku kultivoheshin bimë narkotike. Në...

U gjet i vdekur në kanal, çfarë ka ndodhur me shqiptarin në Itali (EMRI)

Një emrigrant shqiptar është gjetur pa shenja jete në një kalanal në Venecia, Itali. Sipas mediave vendase mësohet se viktima është 53-vjeçari Gëzim Nuho. Nga...

Lajmet e fundit