Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

itali zgjedhje

Zgjedhjet në Itali, Giorgia Meloni e ekstremit të djathtë garon për t’u bërë gruaja e parë që do qeverisë vendin

Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme në Itali. Në orën 07:00 janë hapur dhe qendrat e votimit, ku italianët do zgjedhin përë kryeministrin e ardhshem. 50.869.304...

Lajmet e fundit