Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

ismail qemali

Sot, kujtojmë lindjen e Ismail Qemalit, udhëheqës i Lëvizjes Kombëtare Shqiptare

Qemali u lind në Vlorë më 16 janar 1844, në një nga familjet më të mëdha të Shqipërisë së Jugut. Pasi kreu shkollën fillore në...

Befason nipi i Ismail Qemalit: Ai ishte mason, edhe unë jam! Ka shenja që nga fëmijëria

Nedim Vlora, nipi i Ismail Qemal Vlorës, është shprehur mëngjesin e kësaj të hëne në 110 vjetorin e Flamurit dhe Pavarësisë, se Ismail Qemali...

Në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë, Begaj takohet me nipin e Ismail Qemalit

Presidenti Bajram Begaj është takuar ditën e sotme me Nedim Vlorën, nipin e Ismail Qemalit, themeluesit të shtetit shqiptar dhe figurës qendrore të shpalljes...

Rama takon në Bergamo zyshën e shkollës “Ismail Qemali”: S’ka lënë fjalë…(Video)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bergamo të Italisë, ku ka takuar edhe zyshën e shkollës “Ismail Qemali”. Ata shihen të buzëqeshur, teksa Rama thotë se...

“Kohë idjotësh”, zv/ministrja publikon fotot: Dikur burrat mblidheshin për të mirën e vendit, tani për t’u puthur me kukulla silikoni

Ish-zv/ministrja e Financave Irena Beqiraj ka sjellë burrat e dy epokave të ndryshme. Ajo ka publikuar një foto në të cilën në njërën prej tyre...

U shit 13 mijë euro, Preç Zogaj komenton pikturën e Donaldit: Një vizatim i shpërfytyruar i Ismail Qemalit

Shkrimtari dhe analisti Preç Zogaj thotë se spektaklet në vendin tonë kanë synim që të kenë sa më shumë shikues sepse është biznes. Por...

Andi Bushati del kundër historisë: Pavarësinë e Shqipërisë e sollën fuqitë e mëdha, Ismail Qemali as që e imagjinonte

Analisti Andi Bushati është shprehur mbrëmjen e sotme në emisionin “Shock” se historia e Pavarësisë së Shqipërisë është ndryshe nga ajo që na është...

“Nuk e llogaris protestën tuaj”, Rama ia thotë në sy Lapajt: Që nga Ismail Qemali dhe deri te paraardhësi im, asnjë nuk e njeh...

Kryeministri Edi Rama i ka thënë në sy avokatit Adriatik Lapaj se nuk e llogarit fare protestën e qytetarëve për rritjen e çmimit të...

Rama konsultimi publik me nxënësit në shkollën “Ismail Qemali”: Dikur flisnim për muret e çara dhe xhamat e thyer, sot jemi në tjetër nivel…

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Rinisë, Bora Muzhaqi kanë zhvilluar sot një Konsultimi publik me nxënësit dhe studentët e të gjithë...

LAJM I MIRË: Hapet programi i ri Bachelor për studime në gazetari në Universitetin e Vlorës, “Ismail Qemali”

Universiteti i Vlorës, “Ismail Qemali” prej këtij viti do të ofrojë për studentët dhe një program të ri studimi Bachelor. Të gjithë që janë...

Lajmet e fundit