Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Ismail Kadare

Pse Kadare e meriton çmimin “Nobel”, Akademia e Shkencave letër Stokholmit: Çfarë shkruhet në të

Akademia e Shkencave të Shqipërisë i ka dërguar një letër komitetit të Nobelit, duke i propozuar Ismail Kadarenë për çmimin e madh të letërsisë....

Presidenti i shkruan letër Kadaresë për të marrë Urdhërin e Flamurit, shkrimtari shtyn ardhjen në Tiranë

Presidenti i Republikës Bujar Nishani tha gjatë darkës që zhvilloi me gazetarët në datën 7 janar 2016 për Vitin e Ri, se në vitin...

Akad. e Shkencave: Krenarë për Kadarenë, ka përkrahur kauzën e njeriut të zakonshëm. Përshëndesin Rama dhe Thaçi

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në facebook, ka uruar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin e fituar në Jeruzalem. “ Urime Ismail Kadaresë...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf