Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Ismail Kadare

Nderimi i Kadaresë në Paris, Hashim Thaçi: Merci, Monsieur le Président

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për nderimin e shkrimtarit shqiptar në Francë me titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”. Thaçi...

Çfarë i tha Presidenti Francez Hollande, kryeministrit Edi Rama për personalitetin e Ismail Kadaresë

Presidenti frances Francois Hollande vlerësoi lart shkrimtarin shqiptar Ismail Kadare, si një “autor i mrekullueshëm i historisë së Ballkanit”, përkthyer në 29 gjuhë të...

Kadare merr titullin “Komandant” nga presidenti francez në “Élysée”

Presidenti francez Francois Hollande do t’i dorëzojë neser shkrimtarit Ismail Kadare, titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”, që iu akordua pak muaj më parë....

Nishani nderon Kadarenë me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Shkrimtari: Jam i prekur

Presidenti i Republikës Bujar Nishani nderon shkrimtarin e madh Ismail Kadare me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Shkrimtari e ka pritur me shumë emocion këtë dekoratë...

Eveniment i rëndësishëm në Gjirokastër, Ismail Kadare do vizitojë qytetin e gurtë për 2 ditë dhe ka një kërkesë

Kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm: ardhjen në qytetin e gurtë të shkrimtarit të madh Ismail Kadare. Ismail...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf

Fjala