Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

islami

“Mblidhen gratë e fisit dhe qajnë me melodi”, habit imami i njohur: Ky vajtim është harram, sa të hyjë një në derë fillojnë ato…

Imami i njohur Ahmed Kalaja thotë se mënyra shqiptare e të vajtuarit të një personi që është ndarë nga jeta, është harram. Duke iu përgjigjur...

Khabib kritikon Macron për deklaratat mbi Islamin: Fshihet pas sloganit të lirisë dhe ofendon ndjenjat tona

Komentet e presidentit francez Emmanuel Macron kanë sjellë reagime të shumta në të gjithë botën, duke shkaktuar edhe protesta në disa vende myslimane. ...

Shokon ish-kryeministri me deklaratën: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-Kryeministri i Malajzisë ka shokuar me deklaratën e tij se myslimanët ‘kanë të drejtë të vrasin miliona francezë’. Një deklaratë e...

Acarohen francezët, gazetarja u kërkon myslimaneve që të heqin shamitë në nder të mësuesit të vrarë

Deklarata e gazetares franceze, Elisabeth Levy ka sjellë reagime të shumta në këtë vend. Ajo është shprehur se shamia është uniforma...

Ja kur fillon këtë vit muaji i shenjtë i Ramazanit

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, pra 48 ditë nga sot. Besimtarët...

Për herë të parë në histori, Arabia Saudite do ofrojë edukim fizik për vajzat

Mbretëria ultrakonservatore, Arabia Saudite po përgatitet që për herë të parë në historinë e saj të ofrojë edukim fizik për vajzat në shkolla publike....

Marrëdhënia PD-LSI, flet deputeti i opozitës: Sa shance ka për koalicion

Deputeti i Partisë Demokrate Kastriot Islami në një intervistë të dhënë për emisionin “Kjo jave” shpreh qëndrimin që PD mban për zgjedhjet e 18...

Shtetet e Gjirit Persik mbështesin fenë ultraradikale islame në Gjermani

Arabia Saudite, Kuvajti dhe Katari kanë ofruar një mbështetje gjithnjë e më të madhe për një interpretim fondamentalist të fesë islame. Këtë e bënë...

Maks Velo: Kur shoh myslimanë në bulevard, më zë frika

Maks Velo, një kundërshtar i hapur i fesë islame, thotë se ajo është një fe problematike dhe që nxit dhunën. Sipas tij, asnjë fe...

Kjo hartë e animuar tregon si janë përhapur 5 besimet fetare më të mëdha në botë (Video)

var playerParam = {'pcode':'BhdmY6l9g002rBhQ6aEBZiheacDu','playerBrandingId':'6e12e8b3387a44daacfb73afba25a76e','skin': {'config': '//player.ooyala.com/static/v4/stable/latest/skin-plugin/skin.json'} };OO.ready(function() {window.pp = OO.Player.create('container', 'F5aHR4dTob1y4-cHP5qNzXITGcq1vPVW', playerParam); });

Lajmet e fundit