Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

islam

Parisi do një Islam francez

Kryeministri francez do ta kufizojë influencën nga jashtë ndaj xhamive. Franca ka nevojë për një marrëdhënie të re me Islamin. Kërkesa vjen pas një...

Kritikja e islamit si presidente e radhës e BE-së

Sllovakia ndjek kursin e refuzimit në politikën e refugjatëve. Tani ajo duhet të ndërmjetësojë si kryesuese e radhës së BE-së në gjashtëmujorin e dytë,...

Irani bojkoton pelegrinazhin në Mekë

Iranianët nuk do të marrin pjesë në pelegrinazhin e këtij viti në Mekë pas “pengesave” të ngritura nga Arabia Saudite, përgjegjësi për ruajtjen e...

Besimtarja myslimane në “Opinion”: Vajzave në Shqipëri u imponohet shamia

Gazetarja Oriola Musa ka deklaruar në emisionin “Opinion” se gratë myslimane në Shqipëri, në shumicën e rasteve detyrohen nga bashkëshorti dhe familjet për t’u...

Ngjarje e pazakontë në Shqipëri, libri i Kuranit paditet në Prokurori: Përmban elementë të veprave penale

I njohur për qendrimet e tij shpesh herë të çuditshme, Myftaraj shprehet se ka kërkuar hetimin dhe ndalimin e Kuranit, si libër që...

Me bluzë rozë dhe xhinse të ngushta, ja çfarë i ndodh studentes në Universitetin e Kairos (Video)

Një video shokuese tregon atë çka i ndodh një studenteje të veshur në mënyrë ekstravagante teksa ecën në kampusin e Universitetit të Kairos në...

Lindsay Lohan po bëhet myslimane

Aktorja amerikane Lindsay Lohan është duke përjetuar një rizgjim spiritual duke studiuar islamin. “Unë jam një person shumë spiritual dhe jam shumë...

Erdogan thirrje shteteve islamike: Të ndihmojmë myslimanët e Ballkanit

Në një fjalim të mbajtur në Samitin e 13-të të Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI) i cili sot filloi në Stamboll, presidenti turk Recep...

Tabela gjigande ku shkruhet “Islam i përgjakshëm” shkakton revoltë në SHBA

Një tabelë gjigande e vendosur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në lë tilën shkruhet “Islam i përgjakshëm Islam. I dënuar nga...

Lajmet e fundit