Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

islam

“Nëse ke vrarë dhe…”, teologu mysliman tregon rastet kur aplikohet dënimi me vdekje në Islam

Teologu Neki Kaloshi tregoi në “Goodmorning Albanians” rastet kur aplikohet dënimi me vdekje në Islam. Sipas ligjit të Islamit, ai tha, se ka dënim me...

PAMJE TË RËNDA/ Gjaku lumë, regjimi iranian hap “luftë” ndaj protestuesve

Protestat e nisura pas vdekjes së Mahsa Aminit nuk kanë të ndalur në Iranit. Siaps mediave vendase mësohet se gjatë orëve të fundit në protesta...

Arabia Saudite do ekzekutojë tre dijetarët e njohur pas Ramazanit

Tre dijetarë tepër të njohur po mbahen në Riad me akuzat e “terrorizmit”, dhe pritet të dënohen me vdekje, sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare....

“Defi është i ndaluar, çiftelia është haram”, habit hoxha (Video)

“Defi është i ndaluar në dasëm, ndërsa këta defat tanë i kanë do çampare të ngjitura përreth, të cilat e lëshojnë një melodi”, thotë...

Ironizoi gratë e mbuluara myslimane, sulmohet rëndë gazetari

Pasi ironizoi një treshe grash myslimane që ishin mbuluar kokë e këmbë me veshjen e quajtur “burka”, gazetari kosovar Berat Buzhala është vënë në...

Arrestohet vajza me minifund në Arabinë Saudite

Policia në Arabinë Saudite ka ndaluar një vajzë e cila është protagoniste e një video virale në rrjetet sociale, ku ajo shfaqet e veshur...

Për herë të parë në histori, Arabia Saudite do ofrojë edukim fizik për vajzat

Mbretëria ultrakonservatore, Arabia Saudite po përgatitet që për herë të parë në historinë e saj të ofrojë edukim fizik për vajzat në shkolla publike....

Ky shtet po përgatitet ta heq islamin si fe shtetërore

Bangladeshi në Azinë Juglindore po përgatitet për të hequr islamin si fe shtetërore. Zyrtarë të Qeverisë kanë deklaruar se forca sekularizimit...

Hoxha nga Kosova: Femrat që shkojnë në det të pambuluara janë prostituta (Video)

Hoxha kontroversial i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, është rikthyer me deklaratat e tij që kanë shokuar mbarë opinionin publik në Kosovë...

Lajmet e fundit