Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

ISIS

Trump nuk kursen BATUTAT, përplaset me Macron dhe kritikon ashpër Aleancën në samitin e Londrës

Presidenti amerikan Donald Trum është treguar i ashpër me disa shtete anëtare të Aleancës së Atlantikut Verior (NATO), gjatë Samitit në Londër, dhe s’ka...

Macron sulmon Turqinë në Samitin e NATO: Ndonjëherë bashkëpunon me ISIS, teknikisht s’janë anëtarë nëse blejnë sistem raketor nga Rusia

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se “teknikisht është e pamundur” që Turqia të jetë anëtare e Aleancës të Atlantikut të Veriut (NATO), ndërkohë që...

Bilanc tragjik, terroristët ekzekutojnë 24 ushtarë në konflikt

Ndërkohë, Mali po pëson goditjet më të dhunshme nga elementët terroristë islamikë që kanë depërtuar brenda vendit. Vetëm në javët e fundit kanë...

Eliminimi i kreut të ISIS, shërbimi inteligjent irakian ndihmoi në gjetjen e Al-Bagdadit (DETAJE)

Sipas medias ndërkombëtare CNN, shërbimi inteligjent irakian ka gjurmuar liderin e ISIS, Abu Bakr Al-Bagdadin prej vitesh të tëra përpara se ai të eliminohej...

Larg vendlindjes dhe pjesë e ISIS-it, gati riatdhesimi i 3 shqiptarëve

Pritet që të riatdhesohen së shpejti 3 luftëtarë të ISIS-it (dy shqiptarë dhe një nga Kosova) nga Turqia në ditët në vazhdim. ...

Ish-pjesëtarë të ISIS, Franca riatdheson 11 xhihadistë

Franca ka deklaruar se do të pranojë nga Turqia, 11 shtetas francezë të dyshuar si pjesëtarë të grupit ekstremist ISIS. Ndërkohë...

Babai i Alvinit reagon pas lajmit se është shpëtuar nga kampi: Akoma jo, po presim…

Babai i 11-vjeçarit Alvin Berisha ka reaguar pas lajmit të përhapur në disa media se djali i tij është shpëtuar nga kampi famëkeq Al-Hol...

ISIS-i pëson tjetër goditje të rëndë, vriten 83 terroristë

Ushtria egjiptiane  ka vrarë 83 militantë terroristë islamikë gjatë muajit të fundit në Gadishullin e Sinait. Nga fushata e goditjes...

Italia në PANIK! Shpallen në kërkim dy shqiptarë, paralajmërim për sulm terrorist (FOTO-EMRAT)

Italia është alarmuar orët e fundit se një sulm i mundshëm terrorist mund të godasë vendin. Sipas mediave fqinje, atentati është...

Lajmet e fundit