Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

ISIS

Nusja e ISIS paraqet një kërcënim terrorist për Mbretërinë e Bashkuar, kërkesa e saj për t’u kthyer në vendlindje po shqyrtohet nga gjykata

Kthimi i nuses së "ISIS", Shamima Begum në Mbretërinë e Bashkuar përbën një kërcënim të qartë dhe serioz, është thënë gjatë seancës dëgjimore të...

ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Vjenë, policia ‘neutralizon’ 2 persona të tjerë, dyshohet se kishin lidhje me…

Shteti Islamik, ISIS ka marrë përsipër përgjegjësitë për sulmin e së martës në mbrëmje në Vjenë, ku mbetën të vrarë 4 persona, 2 prej...

SHBA: Të gjithë amerikanët që kishin shkuar të luftonin për ISIS-in janë kthyer

Shtetet e Bashkuara thanë të enjten se të gjithë amerikanët që akuzohen për mbështetje ndaj militantëve të Shtetit Islamik dhe që mbaheshin në Siri...

Turqia arreston komandantin e ISIS, dyshohet se ka marrë urdhra për të kryer sulme terroriste

Policia turke ka arrestuar një komandant të grupit militant të Shtetit Islamik, i cili dyshohet se ka marrë urdhra për të kryer sulme terroriste...

Pamje nga ajri, momenti kur avionët amerikanë bombardojnë katër kampe të ISIS në Irak, vdesin 9 xhihadistë (VIDEO)

Katër kampe të ISIS-is në Irak janë bombarduar nga një sulm i mirëorganizuar nga koalicioni perëndimor, i cili bëri të mundur vrasjen e nëntë...

ISIS nuk i ndal sulmet, vret 10 anëtarë të grupit militant në Irak

Organizata terroriste ISIS nuk ka ndërmend t'i ndalë sulmet, edhe pse pandemia ka pushtuar pothuajse të gjithë botën. Të paktën 10...

Përpasi policinë në Paris, autori: E bëra për ISIS

Një terrorist, i dyshuar si anëtar i ISIS, është vënë nën arrest në Paris ditën e djeshme. Bëhet fjalë për një 29-vjeçar i cili...

Lufta kundër ekstremizmit/ 100 shqiptarët që iu bashkuan ISIS do të mbikqyren nga autoritetet shqiptare

Për 100 shqiptarët të cilët iu bashkuan organizatës terroriste ISIS në Siri dhe Irak, një pjesë e të cilëve janë rikthyer në vend, pritet...

ISIS reagon për vrasjen e Soleimanit: Ndërhyrje hyjnore, do ringrihemi në Irak

Organizata terroriste ISIS ka reaguar për vdekjen e gjeneralit iranian Kasem Soleimani duke e quajtur një “ndërhyrje hyjnore” që do të ndihmojë kauzën e...

‘BOMBË ME SAHAT’, gjyqtari amerikan dënon me 22 vite burg SHQIPTARIN 26 vjeçar, pranoi se ndihmonte ISIS (HISTORIA)

I lindur në Shqipëri, me nënshtetësi amerikane, që nga dita e djeshme Sajmir Alimehmeti, 26 vjecar, do të vuajë dënimin me 22 vite burg....

Lajmet e fundit