Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

ISIS

“SHBA s’fal dhe as harron”, Biden paralajmëron ISIS: Kemi ende punë me ju

Presienti i SHBA, Joe Biden ka mbajtur fjalimin e parë pas evakuimit të trupave amerikanë nga Afganistani. Ai në fjalën e tij tha se kjo...

9 anëtarë të një familjeje humbën jetën nga sulmi me dron i SHBA në Kabul, synonin anëtarin e ISIS

9 anëtarë të një famije, ku gjashtë prej tyre fëmij kanë humbur jetën pas sulmit të dronit amerikan, që kishte si shënjestër një makinë...

Më shumë se 60 afganë dhe 12 marinsa amerikanë u vranë, ISIS merr përgjegjësinë për shpërthimet në Kabul

ISIS ka marrë përsipër përgjegjësitë mbi sulmet me bomba që ndodhën jashtë aeroportit të Kabulit ditën e sotme. Më shumë se 60 afganë dhe 12...

Raporti shqetësues i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga 65 organizata terroriste, mes tyre ISIS dhe Garda Revolucionare Islamike e Iranit

Agjencia e Inteligjencës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (CIA) ka nxjerrë një raport shqetësues përsa i përket sigurisë në vendin tonë, në të...

Talebanët hapin qelitë, lirojnë nga burgu famëkeq Pul-e-Charki mijëra luftëtarë të ISIS dhe Al Kaedës

Mijëra të burgosur, përfshirë ish-luftëtarët e Shtetit Islamik dhe al-Kaedës, janë liruar nga një burg në periferi të Kabulit. Lirimi i tyre, vjen një...

“Disa nuk duan të kthehen”, konsulli në Liban thirrje dajës së Eva Dumanit: Na ka bllokuar përpjekjet, thotë që është mirë atje

Konsulli shqiptar në Liban, Marc Ghorayeb ka deklaruar se disa prej shqiptarëve që janë të vendosur në kampet e ferrit në Siri nuk duan...

“Të ngujuara” prej kohësh në kampet e ISIS, familjet shqiptare po iu dorëzohen autoriteteve tona, riatdhesohen 5 gra dhe 3 fëmijë

Familjet shqiptare dhe fëmijët në kampin e ISIS po iu dorëzohen autoriteteve shqiptare. Ka qenë gazetari i NBC, i cili ka postuar në Twitter foton...

Shërbimet sekrete turke arrestojnë liderin e ISIS, një nga njerëzit më të rrezikshëm në vend

Autoritetet turke bëjnë me dije se agjentët e shërbimeve sekrete kanë arrestuar një nga personat më të rrezikshëm në vend dhe rajon. Kasim Guler, kreu...

E kërcënuan se do e përdhunonin dhe do e vrisnin, ish-ylli i pornografisë Mia Khalifa nuk heq dorë, provokon sërish ISIS-in

Ish-ylli i pornografisë Mia Khalifa, në trupin e saj ka gdhendur një tatuazh të rri ku dënon kultin e vdekjes të ISIS. Kohë më parë...

Anëtarët e ISIS i prenë kokën, gjendet trupi i arkeologut të njohur, mbrojti deri në vdekje qytetin antik

Autoritetet siriane besojnë se kanë gjetur trupin e një arkeologu, i cili u vra nga ISIS në 2015, ndërsa ai u përpoq të mbronte...

Lajmet e fundit