Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

ISHP

ISHP jep lajme të mira: Presim një verë të qetë nga COVID-19, edhe në vjeshtë e dimër nuk pritet të ketë valë të tretë

Prej javësh shfrat e infektimeve apo viktimave nga COVID-19 në Shqipëri janë minimale, ndërkohë që është ulur në mënyrë drastike edhe numri i rasteve...

Ndahet nga jeta eksperti i ISHP, për 10 vite drejtoi Departamentin e rëndësishëm në këtë institucion (EMRI)

Është ndarë nga jeta Engjëll Mihali, ekspert i Edukimit dhe Promocionit Shëndetësor në ISHP. Lajmi i trishtë është bërë me dije nga Instituti i...

Shifrat: Tre humbje jete dhe 37 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Tre pacientë të infektuar me koronavirus kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat për ditën...

Publikohen shifrat: Katër pacientë në intubim dhe 8 në terapi intensive, por numri i infektimeve me Covid mbetet i ulët

Tre pacientë të prekur nga koronavirusi kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e...

Një viktimë nga Covid, ministria publikon shifrat: Sa raste infektimesh ka patur në 24 orët e fundit

Bie ndjeshëm numri i rasteve të infektimeve të reja me koronavirus në vendin tonë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, vetëm një...

A lejohen gratë shtatzëna të marrin vaksinën anti-COVID? Ja çfarë thonë specialistët e ISHP-së për studimet e kryera me Pfizer dhe AstraZeneca

Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik deklarojnë se gratë shtatzëna dhe nënat që ushqejnë foshnjet me gji mund të vaksinohen me vaksinat anti-COVID.Sipas tyre,...

Tre viktima dhe 17 në terapi intensive, Ministria publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit

Mbetet i ulët numri i rasteve të reja të infektimeve me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Sipas të dhënave nga Ministria...

Silva Bino e ISHP: Vakinat kundër Covid-19, ulin format e rënda të sëmundjes dhe parandalojë vdekjet, reduktojnë edhe transmetueshmërinë

Silva Bino e ISHP-së thotëë se vaksinat kundër Covid-19 jo vetëm që ulin format e rënda të sëmundjes dhe parandalojnë vdekjen, por ato reduktojnë...

Punonjësi pranë ISHP-së denoncon te Berisha: Javën që kaloi në Shqipëri u përdor një lloj vaksine indiane që shkruan AstraZeneca, ja ku ndryshon me...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një punonjësi pranë ISHP-së, i cili thotë se në Shqipëri javën e kaluar është përdorur një vaksinë...

“Janë vaksina kineze të ambalazhuara turqisht, kanë skaduar që në 4 prill”, ISHP i përgjigjet ish-ministrit: Përpjekje e dështuar për të inkurajuar qytetarët

Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) i është përgjigjur ish-ministrit të Shëndetësisë Tritan Shehu, i cili tha pak më herët se vaksinat që po u...

Lajmet e fundit