Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

ISHP

“Vdis”, Albana Fico sulmon Alfred Çakon: Përhap budalliqe, është një fyerje…(E PLOTË)

Shefja e ISHP-së Albana Fico po mban një takim në Elbasan, ku ka folur për pandeminë dhe vaksinim. Ajo gjatë fjalës së saj ka sulmuar...

30 % e të rinjve të vaksinuar, ISHP thirrje grave shtatzënë: Vaksinohuni…

30% e të rinjve nga mosha 18 deri në 30 vjeç janë vaksinuar të paktën me një dozë. Iria Preza, eksperte e programit të...

“Kemi dyshime për variantin Delta”, flet ekspertja e ISHP: Janë dërguar monstra në Berlin, qytetarët të vaksinohen

Ekspertja e Instituti i Shëndetit Publik (ISP), Iris Hatibi ka folur në lidhje me dyshimet që ka se virusi Delta ka mbërritur në vendin...

ISHP nuk ka ende asnjë rast me virusin “Delta”, gazetarja: Ka ardhur në Shqipëri! Janë persona të infektuar të kthyer nga Anglia

Instituti i Shëndetit Publik në Shqipëri, ditë më parë ka thënë se në Shqipëri nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar zyrtarisht me variantin...

Apeli i specialistes së ISHP-së: Shfrytëzoni këtë periudhë që ka pak infektime për t’u vakisinuar, është e vetmja mënyrë që ndal “Delta-n”

Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Iris Hasibra, në një intervistë për Euronews Albania u ka bërë apel qytetarëve që të vaksinohen kundër COVID-19.Ajo...

Varianti Delta në Shqipëri? Reagon ISHP: Nuk është identifikuar asnjë rast, po monitorojmë me kujdes situatën

Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) ka reaguar në lidhje me lajmet që qarkulluan në media, ku thuhej se janë konfirmuar raste të variantit Delta...

Vendi vijon të pushtohet nga vala e të nxehtit afrikan, ISHP thirrje qytetarëve: Pini sa më shumë lëngje, mbani freskët ambienti e shtëpisë

Vijon ndikimi i masave ajrore të nxehta mbi vendin tonë, duke diktuar mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë territorin. Temperaturat janë...

Temperatura të larta në ditët në vijim, ISHP këshillon qytetarët: Pini sa më shumë ujë, mos dilni…

Vendi jonë prej disa ditësh është nën ndikimin e masave të ngohta ajërorë që po përhapen nga Afrika në Mesdheun Qendror e Lindor, por...

Covid-19: Vetëm 10 raste të reja në Shqipëri, asnjë humbje jete

Asnjë humbje jete nga koronavirusi në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar vetëm 10 raste të reja nga mbi 2 mijë...

Vetëm 11 raste të reja me Covid, humb jetën 73-vjeçari nga Berati

Vetëm 11 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e...

Lajmet e fundit