Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

ISHP

Përfundon masterplani i Insitutit të Shëndetit Publik, Manastirliu: Do të ndërtohet laborator i ri që do t’i shërbejë ISHP-së

Prezantohet masterplani përfundimtar i Institutit të Shëndetit Publik. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale, Ogerta Manastirliu u shpreh gjatë prezantimit të këtij masterplani se...

ISHP hedh poshtë akuzat e Berishës: Vaksinat PfizerBioNTech të sigurta dhe efikase, shtyrja e afatit u miratua nga organizmat ndërkombëtare

Instituti i Shëndetit Publik sqaron qytetarët mbi të pavërtetat lidhur me vaksinat anticovid: Vaksinat anticovid të kompanisë PfizerBioNTech janë të sigurta dhe të certifikuara...

Qindra qytetar në spital në Kukës, ISHP nxjerr rezultatin e analizave: Uji është i pastër

Kanë dalë përgjigjet e analizave të ujit, nga i cili dyshohet se u helmosën qindra qytetarë në Kukës. Sipas rezultateve të analizave uji është i...

E KONFIRMON ISHP: Variantet BA1 dhe të BA2 po qarkullojnë në Shqipëri

Instituti Shëndetit Publik (ISHP) ka konfirmuar se kanë mbërritur në Shqipëri variantet e reja të Covid-19, BA1 i Omikron dhe të BA2. ISHP njofton se...

Çertifikata e integruar me sistemin europian, ISHP: Çdo qytetar shqiptar i vaksinuar jashtë vendit pajiset me “Green Pass” në Shqipëri

Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët jetojnë brenda ose jashtë vendin mund të vaksinohen në Shqipëri...

Ikën si zv.ministre e Shëndetësisë, Tomini emërohet drejtoreshë e ISHP

Eugena Tomini, është liruar nga detyra si zv.ministre e Shëndetësisë. Bëhet me dije se Tomini është emëruar drejtoreshë e Institut të Shëndetit Publik (ISHP), duke...

Varianti “Omicron” prezent në Shqipëri? Flet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga qendra e vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania” tha se të gjitha vendet, përfshirë...

A do të kemi shtrëngim të masave? ISHP: Grumbullimet kanë shtuar infektimet

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka folur mbi situatën epidemiologjike në vend. Në një deklaratë për mediat Fico ka deklaruar se...

Helmimi masiv në Krujë, del përgjigja e ISHP-së: Ka prezencë të bakterit Enterokokus në vetëm një pikë të ujësjellësit

Instituti i Shëndetit Publik ka dalë me nëj përgjigje zyratre përsa i përket helmimit masiv në Krujë, ku mbi 600 qytetarë morën trajtim në...

Berisha denoncoi vaksinat e skaduara, reagon ISHP: Dozat që vijnë në Shqipëri monitorohen, këto deklarata bëhen për të penguar vaksinimin

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas denoncimit t ëish-kryeministrit Sali Berisha, i cili tha se vaksinat që po iu bëhen qytetarëve shqiptarë janë...

Lajmet e fundit