Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Ishem

U dëmtua nga tërmeti, Manastirliu në qendrën e re shëndetësore Ishëm: Bëhemi gati për hapjen e 29 qendrave shëndetësore verore për sezonin turistik

Rindërtohet qendra e re shëndetësore Ishëm. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, së bashku me kryetaren e Bashkisë Durrës Emirajna Sako dhe...

Çfarë po ndodh?! 13 furgonë të FNSH nisen drejt Niklës dhe Ishmit, mbështeten nga Policia e Durrësit dhe ajo e Tiranës

13 furgonë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejt dhe të Policisë së Shtetit janë nisur mëngjesin e sotëm drejt Niklës dhe Ishmit. Burimet bëjnë me...

Del nga shtrati lumi Ishëm, dhjetra hektarë dhe banesa përmbyten në Fushë-Krujë  

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut që kanë qenë prezente ditën e sotme në të gjithë territorin e vendit, kanë shkaktuar...

Basha me banorët e dëmtuar nga tërmeti në Ishëm: Situata është emergjente, të rritet numri i vlerësuesve në terren

Kreu i PD, Lulzim Basha vizitoi banorët e dëmtuar nga termeti në Gjuricaj dhe Kertushë të Ishmit si edhe Armath. Sipas...

Skandali me tokat në Ishëm, kush është Sulejman Ibrahimi, ish kreu i komunës që akuzohet për shpërdorim detyre (DETAJE)

Pas një hetimi nga Prokuroria e Durrësit për skandalin e tokave në Ishëm, janë dërguar në gjykatë për masat e sigurisë 8 persona, ndër...

‘Narkoflota ajrore nuk pushon as të dielën, Ishmi pikë mjalti’ (VIDEO)

Një denoncim i ardhur në rubrikën ‘qytetari dixhital’ të ish-kryeministrit Sali Berisha ka treguar edhe njëherë pamjet e një avioni, i cili fluturonte në...

Aksident i tmerrshëm në Durrës: Makina përplas për vdekje 7 vjeçaren

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Rrotull në Ishëm, ku një makinë ka përplasur për vdekje një 7 vjeçare....

Avioni i rrëzuar në Ishëm zhvendoset pas 6 muajsh, dërgohet jashtë Shqipërisë

Avioni i rrëzuar në Ishëm në shtator të 2016-ës është zhvendosur sot nga vendi ku qëndroi për gjashtë muaj. Autoritetet shqiptare...

Presidenti i “Aero Club” kërkon riktimin e avionit të rrëzuar në Ishëm, raporti i Aviacionit Civil: Nuk pati defekt

Ka kaluar rreth një muaj nga rrëzimi i avionit “Piper” ndërsa pronarët italianë kërkojnë përgjigje për atë çka ndodhi në Ishëm të Durrësit. ...

Arrestohen dy personat që transportonin punonjësit për në punishten e drogës, vetëm 3 km larg pistës së avionit

Policia ka bërë të mundur arrestimin e dy personave, të cilët dyshohen se kanë kryer transportin e punëtorëve për në punishten e kanabisit të...

Lajmet e fundit