Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

ish prokurori

Kërcënimet dhe presionet ndaj SPAK, ish-prokurori Hajdari: Lajm i mirë, tregues se po punon

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Shkëlqim Hajdari është shprehur këtë të mërkurë se fakti që SPAK po kërcënohet dhe po i bëhet presion, është...

Europol zbërtheu aplikacionin “SKY”, ish-prokurori: Mijëra biseda të kriminelëve u janë dërguar autoriteteve shqiptare

Pazaret e drogës, planet për të eleminuar fizikisht rivalët e të tjera skema kriminale janë biseda që jo gjithmonë bëhen sy më sy, raporton...

Doli në pension sa filloi vettingun, KPA lë jashtë drejtësisë ish-prokurorin Petrit Bica

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të lërë në fuqi sanksionin e vendosur nga Komisioni ndaj ish-prokurorit të Tiranës, Petrit Bica që i ndalon...

Vettingu nuk pranon ankimimin e Bujar Memisë, ish-prokurori i Krujës mbetet jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit nuk ka pranuar sot ankimimin e prokurorit të shkarkuar të Krujës, Bujar Memia. Ky i fundit u shkarkua nga...

Shkalla e dytë e vettingut lë në fuqi shkarkimin e Spartak Çoçolit, ish-prokurori i Gjirokastrës i përfshirë në “veprimtari të paligjshme”

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, njoftoi mbrëmjen e të enjtes më 7 korrik vendimin për lënien në fuqi të vendimarrjes së Komisionit të Pavarur...

Ish-prokurori Hajdari: Dy nga gjyqtarët e Tahirit ishin në konflikt interesi! Për njërin, kur ishte ministër ka kërkuar ndëshkim

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, është shprehur sot se dy nga prokurorët që kanë dhënë vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri, referuar dhe pretendimeve të avokatëve, kanë...

Gjykata e Stokholmit vjen në Durrës, pyeten muxhahedinët për vrasjen e 30,000 të burgosurve politikë në Iran, i bëhet gjyqi ish-prokurorit

Gjykata e Stokholmit, Suedi, do të zhvendoset për dy javë në qytetin e Durrësit. Ky është një zhvillim i rëndësishëm që ndodh në vendin...


Lajmet e fundit