Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
2.6kmh
20 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

ish kryeministri

U vra gjatë takimit elektoral, Japonia përcjell për në banesën e fundit ish-kryeministrin Shinzo Abe

Japonia do të përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit, ish-kryeministrin Shinzo Abe. Sipas mediava të huaja mësohet se funerali privat, i...

Kush është Tetsuya Yamagami? Personi që qëlloi ish-kryeministrin e Japonisë, tregon në polici arsyen

Policia ka nisur një hetim për vrasjen e ish-kryeministrit japonez Shinzo Abe – por pak dihet për të dyshuarin që u arrestua në skenën...

Vrasja e ish-kryeministrit Shinzo Abe: Ngjarja që mund të ndryshojë Japoninë përgjithmonë

Shinzo Abe mund të mos ishte më kryeministër i Japonisë, por ai ishte ende një figurë e madhe në jetën publike japoneze dhe ndoshta...

Edi Rama reagon për vrasjen e ish-kryeministrit Shinzo Abe: Kur politikanët shihen si armiq dhe jo si kundërshtarë…

Kryeministri Edi Rama shkruan për vrasjen e ish-homologut japonez Shinzo Abe, paraditen e kësaj të premteje. Ai u qëllua për vdekje gjatë një fushate...

Fatos Nano në gjendje të rëndë? Ja si qëndron e vërteta për ish-kryeministrin socialist

Ish-kryeministri Fatos Nano nuk është shtruar në spital. Newsbomb.al mëson se Nano ka probleme me mushkëritë dhe gjatë ditës, në raste të caktuara, ndihmohet...

Goditja 8 grupeve kriminale nga SPAK, Berisha e quan “bllof”: U arrestuan ushtarët, bosët e krimit ikën se i njoftoi Policia! Unë s’kam të...

Ish-kryeministri Sali Berisha e quan "një bllof" dhe "disfatë" operacionin e SPAK dje për goditjen e 8 grupeve kriminale që vepronin në qarqe të...

Ish-kryeministri Berisha dënon sulmin e Rusisë: Vladimir Putin nisi de fakto Luftën e Tretë Botërore!

"Rusia do të humbasë këtë luftë dhe fundi i saj do të jetë më tragjiku që ka patur ajo në tër historinë. Një fund...

Disa orë nga protesta, Berisha paralajmëron përsëri Vuçiç-in: Mos mendo të vish në Tiranë!

Ne prag të protestës së ditës së sotme, e cila do të mbahet në orën 16:00, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video duke...

Me tone të ashpra Berisha liston para mijëra demokratëve DËSHTIMET e Bashës: Dorëzoi sovranitetin e partisë për të shpëtuar kokën e tij, burracak që...

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalimit të tij në Kuvendin i cili po zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, ka listuar të gjitha dështimet e Lulzim...

Berisha mbërrin në Fushë-Krujë, ja kush e shoqëron ish-kryeministrin

Ish kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme pritet që “Foltoren” e radhës ta mbajë në Fushë-Krujë. Pak minuta më parë Berisha së bashku me disa...

Lajmet e fundit