Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

isa mustafa

Formimi i qeverisë/ Përfundon takimi Kurti-Mustafa, ende nuk ka marrëveshje

Takimi i rradhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të LDK-së Isa Mustafa ka përfunduar sërish pa një marrëveshje. Edhe pse...

Deklaratat e Kurtit dhe Mustafës për reciprocitet me Serbinë, BE: Thirrje për përmbajtje, mos provokoni!

Pas fitores në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, opozita kosovare dhe koalicioni i ardhshëm qeveritar, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, kanë patur qëndrime...

Isa MUSTAFA del hapur kundër RAMËS: ‘Mini-Shengeni Ballkanik’ është ‘Jugosllavia e re’

Kryetari i LDK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa e quajti takimin midis kryeministrave Rama, Zaev e presidentin serb Vuçiç si projekt ‘’Jugosllavia e...

Koalicioni VV-LDK, Isa Mustafa: Po presim certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa edhe pse dy ditë më parë deklaroi se nëse nuk arrihet një marrëveshje me Kurtin do të shohin mundësinë...

Presidenti i ri i Kosovës? Isa MUSTAFA nuk e fsheh dëshirën

Kreu i LDK-së Isa Mustafa nuk e fshehu dëshirën për t’u zgjedhur president i Kosovës. Ish-kryeministri i Kosovës shtoi se këtë...

Trishtohet ish-kryeministri, i shembet shtëpia ku ka jetuar për 40 vite (Foto)

Ish kryeministri i Kosovës Isa Mustafa shpreh trishtimin për shembjen e shtëpisë në të cilën ka jetuar për rreth 40 vite. ...

Isa Mustafa refuzon ofertën e Albin Kurtit: Listë pa krye, bashkohuni rreth Vjosa Osmanit

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, i është përgjigjur Albin Kurtit për ofertën e bërë ditën e sotme.   Në këtë përgjigje...

LDK koalicion me Vetëvendosjen? Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani takim me Kurtin

LDK ka konfirmuar Vjosa Osmanin si kandidaten për kryeministër nga partia e saj pas një mbledhjeje që zgjati mbi tre orë në selinë qëndrore...

Isa Mustafa: Nuk heqim dorë nga kryeministri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm deklaroi se qëndrimi i tyre është i prerë dhe se nuk heqin dorë...

Zgjedhjet e parakohshme, Isa Mustafa thërret në takim Haradinajn, Limajn dhe Ahmetin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet me kreun e Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti. Sipas Gazetës Express...

Lajmet e fundit