Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

Irani

Meta dënon sulmin kibernetik të Iranit: Reagimi i qeverisë shqiptare korrekt, por shumë i vonuar

Ish-presidenti i vendit Ilir Meta ka dënuar sulmin kibernetik ndaj shërbimeve qeveritare shqiptare nga Republika Islamike e Iranit. Kreu i Partisë së Lirisë thotë se...

Britania e Madhe dënon sulmin kibernetik të Iranit kundër Shqipërisë: Mbështesim partnerin tonë të NATO-s

Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sot sulmin kibernetik të shtetit iranian kundër qeverisë së Shqipërisë që shkatërroi të dhënat dhe ndërpreu shërbimet thelbësore të...

Ndërprerja e marrëdhënieve diplomatike, REAGON IRANI: Vendim dritëshkurtër! Shqipëria në komplotin e SHBA dhe Izraelit

Irani ka reaguar pas vendimit të qeverisë shqiptare për ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike, duke "dënuar ashpër" këtë vendim teksa hedhu poshtë pretendimet për përfshirje...

Baton Haxhiu: Irani do kundërpërgjigjet! Shqipëria s’ka qenë kurrë më e rrezikuar se sot!

Analisti Baton Haxhiu thotë se pas vendimit për dëbimit të diplomatëve iranianë e fut Shqipërinë në grupin e vendeve që urrehen nga Irani. Në një...

Lulzim Basha reagon për sulmin e Iranit: Aleanca e NATO-s jetike për sigurinë tonë

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, reagon për sulmin kibernetik që Irani bëri më 15 korrik ndaj shërbimeve qeveritare online. Ai thotë se aleanca me...

24 orë kohë të largohet, prej 4 vitesh Irani nuk ka ambasador në Tiranë, u dëbua se “tentoi sulme terroriste” në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot popullit me një videomesazh, ku bëri me dije se pas sulmit të paprecedentë ndaj shërbimeve qeveritare më 15...

Sulmi kibernetik erdhi nga Irani, Edi Rama i drejtohet popullit: Ambasada duhet të largohet brenda 24 orëve nga Shqipëria!

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar popullit mesditën e kësaj të mërkure me një videomesazh, për sulmin e rëndë kibernetik që goditi shërbimet qeveritare...

Shqipëria ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Iranin, qëndron pas sulmit kibernetik që paralizoi shërbimet qeveritare

Irani dyshohet se është shteti që organizoi sulmin kibernetik ndaj sistemeve qeveritare afro dy muaj më parë. Për një periudhë gati një javore, e-Albania...

Detaje të reja nga sulmi i hakerave ndaj serverave të shtetit: Me gjasë u krye nga Irani, përdorën një program të panjohur më parë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga sulmi kibernetik i një grupi hakerash ndaj serverave të shtetit shqiptar. Kërkuesit e firmës amerikane për sigurinë...

Shokuese: Media iraniane sugjeron bombardimin e kampit të MEK në Manëz me DRONË dhe RAKETA balistike

Një gazetë elektronike iraniane e lidhur me Gardën Revolucionare sugjeron sulmimin e kampit të muxhahedinëve në Manëz të Durrësit duke përdorur raketa balistike dhe...

Lajmet e fundit