Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Irani

Marrëveshja mbi programin bërthamor, Irani i kërkon gjykatës së OKB-së të ndalë sanksionet e SHBA

Irani i ka kërkuar Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ) që të heqë sanksionet e vendosura nga SHBA pasi të braktiste marrëveshjen mbi programin bërthamor...

Paralajmërimi nga Irani: Policia shqiptare e paaftë, muxhahedinët të trajnuar nga Garda e Saddamit

Prej disa ditësh në mediat shqiptare qarkullon historia e një gruaje muxhahedine me banim në Shqipëri, e cila refuzon të bashkohet me prindërit e...

ALARMI: Në Shqipëri kanë ardhur agjentë iranianë, thirrje ministrit Xhafaj

URL e librit në faqen perse Iran Efshagar:  http://www.iran-efshagari.com/wp-content/uploads/2017/06/payany-bar-dastan-yek-taote-eh.pdf URL e librit në faqen në anglisht Iran Probe:  https://iranprobe.com/books-publications/books-reports/an-end-to-a-conspiracy-by-somayeh-mohammadi.html Prania e Mostafa...

Në Shqipëri u arrestuan dy të dyshuar për terrorizëm. Sulme kundër muxhahedinëve?

Ndërkohë, Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit ka nxjerrë një deklaratë për sa i përket planit të fundit terrorist kundër mbledhjes së tyre...

Irani bën kthesë të PAPRITUR, merr vendimin për GRATË

Qeveria iraniane ditën e sotme ka marrë një vendim të rrallë për vendin, duke lejuar të gjitha gratë të ndjekin publikisht ndeshjen e kombëtares...

Luftë e re në horizont, Irani GODITJE seri me RAKETA ndaj Izraelit (VIDEO)

Një seri sulmesh me raketa janë regjistruar ndaj mbrëmjes së djeshme në kufirin sirian, ku Irani ka goditur për herë të parë Izraelin. ...

Britania i kërkon informacion Iranit për arrestimet e fundit

Zyrtarët britanikë janë duke kërkuar informacione pas raportimeve se autoritetet në Teheran kanë ndaluar një person me kombësi britaniko-iraniane dhe një punëtor iranian të...

Tensionet me SHBA në kulm, por Shqipëria mund të bëhet ‘një portë për Iranin në Ballkan’

Tensionet mes Shteteve të Bashkuara, aleatit më të madh të Shqipërisë, dhe Iranit janë në një pikë kritike. Sipas ekspertëve, zhvillimet...

Marrëveshja bërthamore me Iranin, Macron thotë se nuk ka ‘plan B’

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron tha në një intervistë për Fox News se ai nuk ka ‘plan B’ për marrëveshjen bërthamore me Iranin, të...

Lajmet e fundit