Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Irani

Detaje të reja nga sulmi i hakerave ndaj serverave të shtetit: Me gjasë u krye nga Irani, përdorën një program të panjohur më parë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga sulmi kibernetik i një grupi hakerash ndaj serverave të shtetit shqiptar. Kërkuesit e firmës amerikane për sigurinë...

Shokuese: Media iraniane sugjeron bombardimin e kampit të MEK në Manëz me DRONË dhe RAKETA balistike

Një gazetë elektronike iraniane e lidhur me Gardën Revolucionare sugjeron sulmimin e kampit të muxhahedinëve në Manëz të Durrësit duke përdorur raketa balistike dhe...

CNN amerikan nxjerr pamjet: Rusët kanë vizituar Iranin dy herë në muajin e kaluar, do blejnë dronë luftarakë pa pilot

Një delegacion rus ka vizituar një aeroport në Iranin qendror të paktën dy herë në muajin e fundit për të ekzaminuar dronët luftarakë, sipas...

SHBA paralajmëron: Irani po planifikon të furnizojë Rusinë me dronë

Një zyrtar amerikan ka ngritur shqetësimin se Rusia do të furnizohet nga qindra dronë potencialisht për luftën në Ukrainë nga Irani. Këshilltari i Sigurisë Kombëtare...

Habit me deklaratën ish-presidenti iranian Mahmud Ahmedinexhad: Mbështesim kombin e madh ukrainas   

Ish-presidenti i Iranit, Mahmud Ahmedinexhad, ka habitur me deklaratën e tij, në lidhje me pushtimin rus të Ukrainës. Përmes një postimi në Tëitter,  ai...

Gjykata e Stokholmit vjen në Durrës, pyeten muxhahedinët për vrasjen e 30,000 të burgosurve politikë në Iran, i bëhet gjyqi ish-prokurorit

Gjykata e Stokholmit, Suedi, do të zhvendoset për dy javë në qytetin e Durrësit. Ky është një zhvillim i rëndësishëm që ndodh në vendin...

Irani bisedime me agjencinë e OKB-së përpara përballjes me Perëndimin

Shefi i Agjencinë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike, Rafael Grossi do të niset këtë fundjavë drejt Teheranit për bisedime që mund të lehtësojnë një ngërç...

Pasi shpalli “non grata” Berishën, Antony Blinken kapet me Iranin: Nuk dihet nëse do t’i përmbushin angazhimet që t’u heqim sanksionet

Sekretari i amerikan i Shtetit Antony Blinken tha se Shtetet e Bashkuara nuk kanë parë akoma prova nëse Irani do të bëjë atë që...

E BUJSHME/ Irani lëshon urdhër arresti për Donald Trump, kërkon ndihmën e Interpolit

Irani ka lëshuar një urdhër arresti dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në arrestimin e presidentit amerikan Donald Trump dhe dhjetëra të tjerëve që...

Vendi më i goditur nga koronavirusi në Lindjen e Mesme, Irani rihap xhamitë në qytetet kryesore

Irani momentalisht është vendi i 10-të në të gjithë botën, dhe i pari më i goditur nga koronavirusi, në Lindjen e Mesme. Deri më...

Lajmet e fundit