Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

iran

Zbulohet komploti i anëtarit të Gardës Revolucionare Iraniane për të vrarë John Bolton

Departamenti i Drejtësisë në SHBA ka ngritur akuza ndaj një anëtari të Gardës Revolucionare Iraniane i cili dyshohet se tentoi të organizojë një plan...

Irani kërcënon Izraelin pas sulmeve në Gaza: Do paguani çmimin e rëndë

Komandanti i Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike të Iranit, paralajmëroi Izraelin për sulmet e vazhdueshme me raketa në Rripin e Gazës. Gjeneral Major Hossein Salami...

Rindezja e konfliktit në Nagorno-Karabakh, Irani dërgon ushtrinë në kufi me Azerbajxhanin

Forca të shumta ushtarake iraniane janë nisur drejt kufirit me Azerbajxhanin, pas rindezjes së konfliktit me Armeninë, raportojnë burime jozyrtare në rrjetet sociale. Në pamjet...

Reagon MEK: Shqipëria dëboi katër terroristë iranianë të shërbimeve sekrete dhe Forcave Quds

Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit i njohur edhe si grupi i muxhahedinëve iranianë që strehohen në Shqipëri, kanë reaguar pas dëbimit të disa...

Deportohen në Gjermani dy iranianët e bllokuar për 72 orë në aeroportin e Rinasit

Dy shtetasit iranianë të bllokuar në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë, nuk janë lejuar të hyjnë në Shqipëri. Pas më shumë se 72 orësh të...

Irani s’njeh limite, u pret gishtat të burgosurve që akuzohen për vjedhje

Një burri i shpallur fajtor për vjedhje iu prenë gishtat këtë javë në Iran. Amnesty International (Organizata joqeveritare), denoncon këtë krim duke thënë se...

Putin mbërrin në Iran, bisedime “kokë më kokë” me presidentin Erdogan

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbëritur sot në Teheran, ku do të bisedojë me homologun irainian Ebrahim Raisi dhe presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan. Gjatë...

“Sulmi kibernetik, jo nga Rusia”, eksperti i sigurisë tregon dy gupet e hakerave që mund të kenë rrëzuar shërbimet “online” në Shqipëri

Eksperti i sigurisë Ervin Karamuço thotë se sulmi kibernetik që ka rrëzuar të gjitha shërbimet “online” në vendin tonë nuk ka ardhur nga Rusia,...

Irani arreston zv.ambasadorin britanik dhe disa diplomatë të huaj me akuzën e spiunazhit

Autoritetet e sigurisë në Iran kanë arrestuar zëvendës ambasadorin e Britanisë së Madhe, Giles Whitaker, me akuzën e spiunazhit. Lajmin e bëjnë me dije mediat...

Pritet të rinisin negociatat për marrëveshjen bërthamore me Iranin

Shefi për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Josep Borrell, ka thënë se pritet që shpejt të nisin negociatat që mëtojnë të ringjallin marrëveshjen...

Lajmet e fundit