Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Irak

Ministria e Jashtme thirrje shqiptarëve: Shmangni udhëtimet drejt Lindjes së Mesme! Nëse kërkoni asistencë, telefononi këtu

Ministria e Punëve të Jashtme shqiptare i bën thirrje qytetarëve të shmangin udhëtimet drejt Lidnjes së Mesme për shkak të tensioneve mes Iranit dhe...

Dyzinë raketash në bazat ushtarake/ Linjat ajrore më të mëdha anullojnë fluturimet drejt Iranit dhe Irakut

Linjat ajrore më të mëdha ndërkombëtare janë duke anulluar fluturimet në Lindjen e Mesme pasi Irani gjuajti me një duzinë raketash në dy baza...

Ushtria amerikane nis përgatitjet për t’u larguar nga Iraku

Ushtria amerikane do të largohet nga Iraku, pas vendimit të marrë ditën e djeshme në parlamentin iraken. “Gjatë ditëve të ardhshme,...

Sulm me RAKETA pranë Ambasadës Amerikane në Bagdad, raportohet për shpërthime të fuqishme

Të paktën dy shpërthime të fuqishme raportohen nga “Zona Jeshile” në kryeqytetin e Iranit, aty ku ndodhen një sërë ambasadash të huaja, përfshi edhe...

Vrasja e gjeneralit Sulejmani, vjen PARALAJMËRIMI i FRIKSHËM i forcave elitë Kuds: Bëni durim dhe do shikoni kufomat e…

Forcat elitë iraniane Kuds kanë reaguar pas vrasjes së gjeneralit të lartë Kasem Soleimani gjatë një sulmi me dron të forcave amerikane. ...

Sulejmanin e krahasojnë me Franz Ferdinandin, e gjithë bota PO FLET për Luftën e TRETË Botërore

Pas vrasjes së gjeneralit të lartë iranian, Kasem Sulejmani, kanë shpërthyer spekulimet se çfarë mund të ndodhë më pas. Sulejmani u...

SHBA, sulme ushtarake në Irak dhe Siri

Shtetet e Bashkuara sulmuan pozicionet e militantëve në Irak dhe Siri, të cilët janë fajësuar për vrasjen e një kontraktuesi amerikan, tha të dielën...

Sulmohet me raketa baza amerikane në Bagdad

Një bazë amerikane në qytezën Taji në Irak është sulmuar me raketa, raportojnë mediat arabe. Sipas Sky News Arabia, baza amerikane...

ZYRTARE/ Vendi në kaos total, parlamenti shkarkon kryeministrin

Kryeministri irakian Adil Abdul-Mahdi nuk do të drejtojë më qeverinë irakiane. Parlamenti irakian miratoi pa votë vendimin e Gjykatës Supreme Federale...

Vrasja e demonstruesve, lëshohet urdhër-arresti për eksponentin e lartë ushtarak

Ndërkohë, protestat në jug të vendit janë aktivizuar sërish. Pavarësisht deklaratës së ka paraqitur dorëheqjen, qeveria e kryeministrit Adil Abdul-Mahdi ende nuk është...

Lajmet e fundit