Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Irak

Ushtria amerikane sulme ajrore në Irak dhe Siri, SHBA kundër milicive të mbështetura nga Irani

Ushtria amerikane kreu sulme ajrore kundër milicive të mbështetura nga Irani në zonën kufitare Irak-Siri. Sulmet u kryen në përgjigje të disa sulmeve me dron...

Sulmi ajror turk vret tre persona në një kamp refugjatësh në Irak

Një sulm ajror turk vrau të paktën tre persona dhe plagosi të disa të tjerë të shtunën në një kamp për të zhvendosurit në...

Rasti i parë në botë, lind foshnja me tre organe gjenitale

Një rast aspak i zakonshëm ka ndodhur në Duhok, Irak ku një bebe, djalë ka lindur me tre organe gjenitale duke u bërë kështu...

SHBA planifikon reduktim të pranisë ushtarake në Irak

Shtetet e Bashkuara kanë në plan të reduktojnë numrin e trupave në Irak, njoftoi Presidenti Trump dhe zyrtarë të tjerë amerikanë. ...

Ish-deputeti i PD largohet nga SHQIPERIA, pranon detyrën e re si ekspert ndërkombëtar në IRAK

Partia Demokratike do të hyjë në zgjedhjet e ardhshme me një ekspert financash më pak. Sherefedin Shehu, ish-deputet i kësaj partie, dhe ish-zv.ministër i...

Pamje nga ajri, momenti kur avionët amerikanë bombardojnë katër kampe të ISIS në Irak, vdesin 9 xhihadistë (VIDEO)

Katër kampe të ISIS-is në Irak janë bombarduar nga një sulm i mirëorganizuar nga koalicioni perëndimor, i cili bëri të mundur vrasjen e nëntë...

ISIS nuk i ndal sulmet, vret 10 anëtarë të grupit militant në Irak

Organizata terroriste ISIS nuk ka ndërmend t'i ndalë sulmet, edhe pse pandemia ka pushtuar pothuajse të gjithë botën. Të paktën 10...

Donald Trump i akuzoi për sulme në bazat amerikane në Irak, reagon Ministri i Jashtëm iranian: Kemi vetëm miq, veprojmë për vetëmbrojtje

Pas akuzës së djeshme të presidentit të SHBA-së Donald Trump se Irani po planifikon një sulm ndaj trupave apo aseteve amerikane në Irak, ka...

Kërcënimi i Iranit, Fatmir Mediu: Duhet të jemi të përgatitur, as Amerika nuk e injoron

Ditën e sotme ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu organizoi një tryezë ku ishte i pranishëm edhe gjenerali i NATO-s, Michael Barbero, për të diskutuar...

Mediat në SHBA: Aeroplani me 176 pasagjerë u qëllua me raketa nga Irani

Aeroplani me 176 pasagjerë i rrëzuar në Teheran është qëlluar me raketa tokë-ajër, bëjnë me dije mediat në SHBA. Sipas burimeve...

Lajmet e fundit