Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Irak

PAMJE TË RËNDA/ Tragjedi në Irak: Katër të vdekur dhe qindra të plagosur para finales së Kupës Arabe

Një tragjedi e re trondit botën e futbollit, duke sjellë në mendje kujtimet e trishta të Heysel dhe Hillsborough. Sot në mëngjes, në Basra,...

Sulm me bombë dhe armë në Irak, humbin jetën 7 policë

Të paktën shtatë policë janë vrarë në një sulm me bombë dhe me armë në Irakun verior. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Nga protestues në luftëtar, gra e burra ikin nga Irani për të marrë armë përtej kufirit

Protesta të shumta kanë shpërthyer në Iran, pas vdekjes së 22-vjeçares e cila dyshohet se u dhunua për vdekje nga policia e moralit se...

“Edhe djali im vdiq në luftën e Irakut”, gafa e radhës e Presidenti Biden, i biri vdiq nga kanceri

Presidenti amerikan Joe Biden ka bërë një gafë të re, e cili këtë herë kishte të bënte me vdekjen e djalit të tij. Biden...

Iraku drejt luftës civile, 12 të vrarë nga përleshjet në Bagdad

Të paktën 12 persona janë qëlluar për vdekje në Zonën e Gjelbër të Bagdadit, pasi qindra mbështetës të klerikut me ndikim shiit, Muqtada al-Sadr,...

FOTO/ Protesta në Irak kundër zgjedhjes së një kryeministri të mbështetur nga Irani, protestuesit hyjnë në Parlament

Qindra protestues irakianë hynë në godinën e parlamentit në Bagdad të mërkurën me thirrje kundër Iranit, në një protestë kundër zgjedhjes së një kandidati...

13 vite në NATO! Yuri Kim uron shqiptarët: Krenarë që jemi aleatë me Shqipërinë!

Ambasadorja Yuri Kim, ka uruar Shqipërinë për 13 vjetorin e anëtarësimit në NATO. Përmes një postimi në “Twitter”, Yuri Kim shkruan se ër prej 1...

SHBA dënon sulmin me raketa në Erbil të Irakut: Nuk kemi indikacion që sulmi ishte drejtuar ndaj nesh, Irani të ndalojë menjëherë

Departamenti amerikan i Shtetit ka reaguar pas sulmit me raketa ndaj disa objekteve në Erbil të Irakut. Fillimisht mediat raportuan se raketat e lëshuara nga...

Sulm terrorist në Irak, humbin jetën 13 policë

Agjencia AFP raporton se 13 policë irakianë u vranë nga një sulm i grupit terrorist Shteti Islamik në Irak. Ata sulmuan një pikë kontrolli...

Zjarr në spitalin ku trajtohen të infektuarit me Covid, më shumë se 50 persona humbin jetën

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën pasi ka rënë një zjarr në një spital në Irak, ku trajtoheshin pacientët me Covid-19. Bëhet me...

Lajmet e fundit