Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

iphone

Kjo është “Gboard”, tastiera fantastike e Google për iPhone, si ta instaloni (Video)

Google ka lansuar së fundmi një tastierë ekskluzive për produktet iOS që integron brenda saj motorrin e kërkimit me anë të një butoni të...

FBI hakoi telefonin e terroristit por tani nuk i tregon Apple se si ia arriti

Byroja Federale e Investigimit ka planifikuar t’i tregojë shumë pak Shtëpisë së Bardhë rreth mënyrës se si arriti të thyente sigurinë e smartfonit iPhone,...

Apple bën një njoftim të rëndësishëm rreth produkteve të saj, zemërohen miliona klientë

Gjigandi amerikan i teknologjisë, Apple, sapo pranoi zyrtarisht se të gjitha produktet e saj janë të ndërtuara të kenë një jetëgjatësi nga tre deri...

Telekom Albania sjell produktin e fundit nga Apple, iPhone SE në rrjetin superior 4G+

Telekom Albania sjell produktin e fundit nga Apple, iPhone SE në rrjetin superior 4G+. Të gjithë konsumatorët kanë mundësi ta gjejnë këtë model në...

FBI realizon qëllimin, hap iPhone-n e terroristit pavarësisht kundërshtimit të “Apple”

Departamenti amerikan i Drejtësisë, tha të hënën se ka siguruar qasjen ne Iphonin e sulmuesit në masakrën e San Bernardinos në Kaliforni, vitin e...

Zbulohet se cila është kompania që ndihmon FBI-në të zhbllokojë telefonin iPhone të terroristit

Cellebrite është firma izraelite që dyshohet se po ndihmon FBI-në amerikane për të hyrë në telefonin e një prej terroristëve të masakrës së San...

Një defekt te “iMessage” ju lejon të lexoni mesazhet e çdokujt që ka iPhone

Një e metë në sistemin e mesazheve të Apple, “iMessage”, i jep mundësinë çdokujt që ka aftësinë për të dekriptuar dhe më pas lexuar...

Apple nxjerr përditësimin e ri, iOS 9.3 premton t’ju ndihmojë të flini gjumë

Së bashku me prezantimin e modeleve të reja, iPhone SE dhe iPad Air 3, Apple do të njxerrë mbrëmjen e sotme edhe softuerin e...

Lajmet e fundit