Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

iphone

Ja sa kushton smartfoni i ri Galaxy Note 7 nga Samsung (Video)

Gjigandi korean i teknologjisë Samsung, prezantoi sot smartfonin e ri Galaxy Note 7, me skanim të retinës së syrit, sensorë skanimi të gishtit dhe...

E vërteta: Do habiteni pse smartfonët iPhone “trashen” gjithmonë sa herë afron shtatori

Por disa ekspertë të teknologjisë besojnë kjo metodë përdoret nga Apple për t’i dhënë një shtysë blerjeve të modeleve të reja, që zakonisht...

Çmenduri globale, loja “Pokemon Go” nxjerr miliona njerëz në rrugë me sytë në ekranin e telefonit (Video)

Vetëm pak ditë më parë loja e shumëpritur “Pokemon Go” mbërriti në Android dhe iOS, fillimisht vetëm në Australi dhe Kanada. ...

Kampusi i Apple drejt përfundimit, ja si duket sot (Video)

Një parking gjigand pesë katësh po ndërtohet buzë autostradës në Cupertino, Kaliforni, por vetëm disa metra më tej ngrihet një tjetër kryevepër e inxhinierisë,...

Ky shtet i madh bllokon shitjen e telefonave iPhone

Pekini ka ndaluar shitjen e telefonave iPhone 6 dhe 6+ pas konfliktit për të drejtat e një patente. Sipas zyrtarëve kinezë patenta...

Shërbimet e Apple, iCloud, Photos, Apple TV dhe App Store, dalin jashtë funksionit

Shumë prej shërbimeve të Apple, përfshi edhe App Store, janë të paaksesueshme prej disa minutash. Shërbime si Apple TV, Find my iPhone,...

Lajmet e fundit