Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

investim

Rikthyen marrëdhëniet diplomatike, Arabia Saudite thotë se shumë shpejt do të investojë në Iran

Ministri i Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaan, tha se investimet saudite në Iran mund të ndodhin “shumë shpejt”, pasi dy vendet arritën marrëveshje...

1.5 miliardë lekë për ndërtimin e urës mbi Bunë, Balluku: Investimi do të ndahet përgjysmë me Malin e Zi

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha pas mbledhjes së sotme të Këshillit  të Ministrave se kanë projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për...

Një tjetër investim për shëndetësinë, Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me publikimin e pamjeve të një tjetër investimi me rëndësi në sektorin e shëndetësisë. Në llogarinë...

Balluku: Miratohet marrëveshja dy miliard euro në Portin e Durrësit, do punësohen mbi 10 mijë punëtorë

Zëvendëskryeministrja dhe njeherazi miinistre e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ditën e sotme njoftoi miratimin e marrëveshjes për ndërtimin e Portit të Durrësit. Gjatë një...

Von der Leyen: Hapja e negociatave për Shqipërinë ishte një sukses, BE do të investojë miliarda euro në Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, gjatë fjalës së saj në edicionin e 17-të të Forumit Strategjik të Bledit që po zhvillohet...

Kompania e njohur “LIDL” pritet të investojë në Kosovë

Kompania “LIDL” që është ftuar nga qeveria të investojë në Kosovë është zinxhir i dyqaneve ushqimore në 32 shtete dhe ka traditë 40 vjeçare...

Ministri Peleshi e bën fakt: Në janar nis rindërtimi i bazës ajrore të Kuçovës, 50 mln euro investim

Pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ministri i Mbrojtes, Niko Peleshi ka njoftuar se në janar do të nisë rindërtimi i bazës ajrore të...

Investim i ri në Bovillë, Veliaj inspekton nisjen e fazës së dytë të punimeve: Shtojmë kapacitetin e furnizimit me ujë në Tiranë; përfiton edhe...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi nisjen e fazës së dytë të punimeve në impiantin e Bovillës si dhe ecurinë për shtimin...

Rama jep lajmin e mirë: Shqipëria do të bëhet një nga vendet kyçe në Mesdhe për distribucionin e peshkut Ton, nis investimi prej 10...

Ka filluar në Shqipëri investimi për një prej pikave më të mëdha të Mesdheut për distribucionin e peshkut Ton në të gjithë botën.Lajmin e...

Firmoset kontrata për rehabilitimin e rrugës Pëshkëpi-Selenicë, Gjiknuri: Investim i shumëpritur dhe i merituar për banorët

Ditën e sotme është firmosur kontrata mes Fondit Shqiptar të Zhvillmit dhe kompanisë fituese për rehabilitimin e rrugës Peshkëpi-Selenicë.Kandidati i PS në Vlorë, Damian...

Lajmet e fundit