Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

investigimi

33 projekte për 3 ditë në Vaun e Dejës, investigimi zbulon skandalin me tendera të kryebashkiakut socialist

Në zgjedhjet lokale të viti 2019 në bashkinë e Vaut të  Dejës u krye një rrotacion politik pas thuajse 2 dekadash. Në krye të...

Investigimi i Revistës NEWSBOMB: Fukarenj në Tiranë, miliarderë në Kosovë

INVESTIGIMI - Implikimi i Genc Pollos dhe motrës së tij, në një skemë prej 16 milionë eurosh që përfshin Qipron, Kosovën, Shqipërinë dhe Azerbajxhanin....

Amerika “i trembet” miqësisë Rama-Erdogan, Ambasada në Tiranë financon investigim në media: Investimet turke janë shtrirë në sektorët më kyç

Shtete e Bashkuara të Amerikës duket se “i tremben” miqësisë së kryeministrit Edi Rama me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan. Emisioni investigativ “31 Minuta”,...

Investigimi: Shqipëria fabrikë e llogarive FALSE në Facebook për të shtrembëruar diskursin politik

Shqipëria është një ndër shtetet ku është konstatuar një numër tepër i lartë i llogarive false në rrjetin social Facebook, sipas një studimi të...

Investigimi / Biznesi i pandershëm i Byrosë së Sigurimeve me jetën e shqiptarëve

Byroja Shqiptare e Sigurimeve ka akumuluar miliarda lekë borxhe ndaj familjarëve të viktimave dhe personave të gjymtuar në aksidente automobilistike, ndërkohë që e nënvlerëson...

Dhjetë anëtarë të Gjykatës së Lartë dështojnë në testin e justifikimit të pasurisë

Investimet në pasuri të paluajtshme Njësoj si pjesa më e madhe e gjyqtarëve, edhe anëtarët e Gjykatës së Lartë kanë shenjestruar tregun e...

Investigimi: Furrat e gëlqeres në Krujë vijojnë aktivitetin, inspektorët e mjedisit marrin ryshfet

Bizneset e gëlqeres në zonën e Krujës sfidojnë shtetin. Megjithëse janë zhvilluar dhjetëra aksioneve për mbylljen e furrave, ato vazhdojnë aktivitetin në mënyrë ilegale....

Investigimi / Ku shkuan miliarda lekë për ndërtimin e Spitalit Psikiatrik Ligjor?

Mungesa e një Spitali Psikiatrik Ligjor ka detyruar shtetin shqiptar të burgosë padrejtësisht rreth 200 persona. Janë akorduar plot 1.6 miliard lekë për ndërtimin e...

Lajmet e fundit