Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Inva mula

Djali i Inva Mulës dhe Pirro Çakos bëhet nostalgjik, publikon foto me nënë e tij nga fëmijëria

Anthoni Çako, djali i ish-çiftit Inva Mula dhe Pirro Çako prej vitesh jeton në Francë. Së fundmi Anthoni është bërë nostalgjik teksa ka postuar disa...

Inva Mula përlotet në Shkodër, kujton mes emocionesh babain e saj: Në jetë kemi prindërit gjënë më të çmuar

Sopranoja me fame botërore Inva Mula mbrëmjen e sotme ka çelur koncertin e saj në teatrin “Migjeni”. Në hapje të koncertit, Inva Mula kujtoi...

Robert Radoja feston 84 vjetorin e lindjes, Inva Mula e uron: Të paçim sa malet, nderi i kombit shqiptar!

Kompozitori i mirënjohur shqiptar, Robert Radoja, sot, 15 Prill feston 84 vjetorin e lindjes. Ku më mirë, përveçse me kolegët dhe familjarët e tij...

Nuk mori pjesë në mbrëmjen gala në TKOB, flet Inva Mula: Edhe 99 vjeç s’shkoj si spektatore, aty nuk u fol për prindërit e...

Sopranoja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula ka folur pak ditë pas mbrëmjes gala të hapjes së Teatrit Kombëtar të Operas dhe...

Para 5 vitesh, kur sopranoja Inva Mula pritej në Serbi nga kryeministri Aleksandër Vuçiç

Sopranoja Inva Mula në maj të vitit 2016 mbërriti në Beograd për “t’i dhënë një shtysë” artit dhe paqes. Ajo u prit nga kryeministri...

Pianistja e famshme shqiptare merr titullin ‘Fisnikëria e Tiranës’

Ne mes artistëve të Operas e Balerit, sopranos me famë botërore Inva Mula, Robert Radisë, Shpëtim Saraçit e shumë personaliteteve të tjerë, pianistja e...

Sopranoja e madhe nderohet me titullin “Urdhri i Yllit të Italisë”, Inva Mula: Jam e prekur! Artistët kanë nevojë për kulturën italiane

Sopranoja e njohur shqiptare, Inva Mula është nderuar sot me titullin ‘Urdhri i Yllit të Italisë’, të cilin ia dorëzoi ambasadori italian në Shqipëri,...

E TRISHTË/ Ndërron jetë kompozitori i madh shqiptar AVNI MULA

Një lajm i trishtë ka mbërritur mbrëmjen e sotme, pasi mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare kompozitori i madh shqiptar Avni...

93 vjeç, AVNI MULA gëzon në jetë sallën me emrin e tij, pozon përpara godinës, INVA MULA: Ti je HEROI im

Është 93 vjeç, zor se flet, dhe hapat mezi I hedh me shkop në dorë. Por dje, Avni Mula, kompozitori i...

Vdekja e BARESHËS/ Zhani Ciko, Inva Mula, Edmond Zhulali, Liljana Kondakçi e Gjergj Leka flasin për humbjen e madhe: Ajo çuditi gjithë botën

Ditën e sotme u nda nga jeta bilbili i Kosovës Nexhmije Pagarusha. Ikona e skenës shqiptare ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në moshën...

Lajmet e fundit