Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

interpol

Kapet në Aeroportin e Rinasit 35-vjeçari egjiptian, do ekstradohet në Kuvajt

Një shtetas i huaj është ndaluar ditën e sotme në Aeroportin e Rinasit me qëllim ekstradimin drejt Kuvajtit. Policia bën me dije se në pranga...

Ekstradohet nga Greqia anëtari i bandës së Cërrikut i dënuar me 20 vite burg (Emri)

Ekstradohet nga Greqia drejt vendit tonë një prej anëtarëve të bandës famëkeqe të Cërrikut. Bëhet fjalë për 50-vjeçarin Bashkim Buzani, i dënuar me 20 vite...

Lazaratasi i pafat, mbaron burgun për drogë në Greqi, arrestohet përsëri, në Shqipëri del i shpallur në kërkim për hashash (EMRI)

Një 53 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia në Greqi dhe është ekstraduar në vendin tonë, pasi ish-Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar...

2 ton drogë nga Shqipëria në Itali, ekstradohet nga Gjermania fieraku i shumëkërkuar, pjesë e grupit të Avdylajve dhe vëllait të ish deputetit të...

Petrit Sulejmani, 49 vjeç, është arrestuar në Gjermani pasi Interpol Tirana e ka shpallur në kërkim ndërkombër për një episod të gtrafikimit të 2...

Trafikonin drogë, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar dy të arratisurit e operacionit “SHPIRTI”, Interpol merr në dorë mandatet e arrestit

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin “Shpirti” që u zhvillua pak ditë më parë nga SPAK dhe Antimafia ku në kuadër...

Qëlloi për vdekje me kallashnikov vlonjatin në 1993, për paratë e shokut, arrestohet në Belgjikë Pëllumb Muskaj, pritet ekstradimi në Shqipëri

Pëllumb Muskaj, 48 vjeç, është arrestuar nga Interpoli në Belgjikë pasi autoritetet shqiptare e kishin shpallur në kërkim ndërkombëtar, shkruan newsbomb.al. Ai është dënuar...

Kërkohej nga Gjermania, arrestohet në Hanin e Hotit 42-vjeçari i dënuar me burg

Një 42-vjeçar me banim në Malin e Zi është arrestuar sot në pikën kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër. Autoritetet shqiptare bëjnë me dije...

Antidroga, Shqiponjat dhe Interpoli operacion në Tiranë, arrestojnë 45 vjeçarin e shumëkërkuar, Gjykata e Milanos e ka dënuar me 24 vite burg (Përdorte dy...

Rajmond Hoxhaj alias Eduard Dhamo, 45 vjeç, banues në Tiranë, është arrestuar nga Policia në Tiranë, pasi autoritete e drejtësisë në Itali e kanë...

Ekstradohet në Itali shqiptarja e dënuar me 10 vite burg, dy të dënuar të tjerë ekstradohen në Slloveni dhe nga Britania (EMRAT)

Shqipëria ekstradon dy persona të dënuar me burg për vepra të ndryshme penale, drejt Italisë dhe Sllovenisë. Interpol Tirana bën me dije se drejt Italisë...

I dënuar me 10 vite burg në Itali për drogë dhe vjedhje, arrestohet nga Interpoli “tironsi” i shumëkërkuar me dy identitete (EMRI)

Arsen Daci alias Flakton Daci, 37 vjeç, është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia. Autoritetet e drejtësisë...

Lajmet e fundit